09:45 - 10.11.17

Віктор Балога зробив зауваження полякам

Нинішні відносини між українцями і поляками багато експертів називають не інакше, як "передконфліктними", пишуть світові ЗМІ. В останні три роки відносини між поляками та українцями стають все більш напруженими, особливо на тлі емоційних оцінок складних періодів спільної історії двох народів. Ще одним приводом роз'єднання можуть стати проблеми українських трудових мігрантів в Польщі. Прем'єр Беата Шидлов і шеф МЗС Вітольд Ващиковський воліють називати десятки тисяч українських трудових мігрантів, які платять податки і відрахування до фонду соцстрахування, «мільйоном українських біженців».

Віктор Балога зробив зауваження полякам


Така свідома підміна понять в Брюсселі викликає подив, але у пересічних поляків провокує переконання, що українці приїжджають до їхньої країни пожити за рахунок гостинних господарів. Якщо підприємці розповідають про те, якими чудовими працівниками є українці, то серед пересічних поляків зростає страх за своє місце на ринку праці. Уже сьогодні в соцмережах панує міф, що саме через приїжджих зі Сходу перестали рости зарплати.

Віктор Балога зробив зауваження полякам


Поки безробіття в Польщі не перевищує 7-8%, а ВВП показує стабільне зростання, проблема не стоїть гостро. Але як тільки показники погіршаться, а місцеві політики будуть і далі вправлятися в підрахунку біженців та описі волинських звірств, атмосфера навколо українських мігрантів в Польщі може різко загостритися. Свою думку з приводу польсько-українських відносин висловив політичний і державний діяч України Віктор Балога на своїй сторінці в "Фейсбук":

Віктор Балога зробив зауваження полякам


«Так, як сьогодні з нами говорять поляки, так з нами не говорили навіть з Москви. Таке враження, ніби план розподілу України пишуть не в Росії, а в Польщі.

Дуда коментує внутрішню політику і вказує що нам робити і кого призначати. В польському суспільстві штучно культивується ненависть до українців. Офіційна влада якщо не заохочує, то закриває очі на прояви українофобії. Одні висловлюють претензії у Львові, інші – на Закарпатті, а наше МЗС застряло в позі страуса. Ще трохи і почуємо, що «Україна окупувала Чернівці» і що «Україна – штучний проект».

Таке враження, ніби наші західні сусіди тільки чекали, поки ми станемо слабкими, щоб по нас вдарити. Але хочу сказати, що може ми і слабкі і десь в чомусь не заможні, але повірте, що українські землі обійдуться дуже дорогою ціною будь-кому, хто захоче їх завоювати. Українці хоч і бідні, але завжди були одними з найкращих воїнів у Європі. Вони з голими руками розпочали війну з однією з найпотужніших армій світу і після цього їм уже ніхто не страшний. Тому, шановні поляки, якщо ви нам друзі, то ведіть себе по-дружньому. Бо повірте, мати таких ворогів, як українці, поганий для вас варіант.».

Як польсько-українські відносини будуть розвиватися далі та до чого призведе така поведінка урядів країн – залишається невідомим. Наша редакція слідкує за подальшим розвитком подій.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.