12:02 - 13.11.17

Балога ініціює зміни до Конституції

Чи потрібні зміни до Конституції України? Це питання стало основним серед обговорюваних. Багато хто каже, що потрібно, але зміни не вирішать проблеми країни. Зараз ці зміни не будуть виконуватися, як і не виконується Конституція загалом. Проблема у відсутності сильного громадського поля.

Балога ініціює зміни до Конституції


В Україні немає усвідомлення того, що Конституція — це суспільна ікона. Все це відбувається від правової невихованості. Якщо щось змінювати, то дуже обережно. Недаремно ж ми в 1990-х роках заклали такий складний порядок змін у XIII розділі. Хіба в американців не було проблем? У них був і Вотергейтський скандал, коли оголосили імпічмент президентові Річардові Ніксону. І Біллу Клінтону готували імпічмент" Нині варто змінювати Конституцію лише через те, що останнім часом очевидна розбалансованість гілок влади. Своє рішення даного питання висловив політичний і державний діяч України Віктор Балога на своїй сторінці в "Фейсбук":

Балога ініціює зміни до Конституції


«Декілька тижнів тому попросив свого друга, одного з найкращих конституціоналістів Європи Володимира Шаповала допомогти мені у підготовці законопроекту про внесення змін до Конституції в частині імпічменту.

Я завжди виступав за баланс влади у питанні відповідальності. Якщо сьогодні, навіть з цим недосконалим законодавством, можна зняти недоторканність з депутата, то недоторканність президента в Україні подібна до недоторканності монарха. Формально це зробити дозволено, а реально стаття 111 Конституції, мовою юристів, є «мертвою буквою».

Балога ініціює зміни до Конституції


Законопроект вже готовий, але щоб його зареєструвати, потрібно 150 підписів народних депутатів. Сподіваюся, що всі, хто говорили, що в державі не повинно бути недоторканних, поставлять свій підпис під цим документом. Більше того – я готовий поділитися співавторством з кожним народним депутатом, який підпишеться за цей законопроект.

Ключовими ідеями цього документу є те, що президент може бути усунутий від посади не лише за кримінальні злочини, а й за порушення Конституції, як це є в цивілізованому світі. По-друге, для оголошення імпічменту достатньо буде, як у цивілізованому світі, 2/3 голосів парламенту, а не ¾, як зараз, бо це нереально і можливо тому така норма є лише в Конституціях Казахстану і Азербайджану. По-третє ми встановлюємо чіткі строки щодо кожного з етапів процедури імпічменту.

Балога ініціює зміни до Конституції


Більш детально з цим законопроектом можна ознайомитися за посиланням: http://edc.org.ua/ua/law_initiative/95

І хотів би наголосити – це безособовий документ. Він не є закликом до повалення влади і стосується не особисто Петра Порошенка, а інституту Президента України. Батьки-засновники, коли писали Конституцію, чомусь заклали у ній процедуру імпічменту, притаманну азійській традиції, а ми рухаємося в бік Європи. Відповідно, Основний закон має відповідати нашим прагненням.

Тому, дорогі друзі, буду вдячний якщо поширите цей допис у себе і будете тиснути на свого депутата з вимогою поставити свій підпис під законопроектом щодо імпічменту. Нехай це буде наша спільна справа і кожен долучиться до неї в межах своїх можливостей.»
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.