22:49 - 08.07.18

З Ялтою сталася велика й прикра несподіванка (+ відео)

Донедавна Ялта була культовим курортним містечком відпочинку майже кожного пересічного «совка». Але й тоді вона була місцем не дуже безпечним. Та до цього спричинили не розбірки зі стріляниною поміж кримінальними угрупуваннями, що з ними міліція мала неабиякий клопіт ще кілька років тому. На погляд автора, таке було через аж занадто велику кількість ніким не контрольованих механічних атракціонів, та й просто адміністративні нехлюйство та байдужість. Це – свіжі спогади про «ще ту» Ялту…

З Ялтою сталася велика й прикра несподіванка (+ відео)
ВИ - ВЖЕ ТУТ.

Відтак, ви в Ялті, охоплені дуже помітною, але не такою дошкульною, як в рідному місті, асфальтовою спекою. Валізи і пакети кинуті на зйомній квартирі. До речі, тут мається не про тих «хазяїв життя», що живуть в грандіозних та величних, хоча й вельми вже пошарпаних без ремонту та догляду, ще радянських пансіонатах.

З Ялтою сталася велика й прикра несподіванка (+ відео)
Де вартість проживання за одну добу для однієї ж таки людини починається десь зі 150 доларів, і сягає просто недосяжних для нас вершин. Не про тих, що дивляться на нас здалеку, з палуби білосніжних аристократичних та вишуканих яхт. Як тут не пригадати славнозвісного «Містера Твіст ера»-Негров, китайцев и прочий народ в море качат другой пароход». Ну та то вже інша справа.

З Ялтою сталася велика й прикра несподіванка (+ відео)


Йдеться тут про майже середній клас, що нівроку здебільшого не хоче хлюпатися в болоті під назвою Лазурне, ЖП, Генічеськ й лежати на так званому пляжі, поміж куп сміття. Але ще й не тих, що можуть дозволити собі тиждень вилягати під кондиціонером в гарному номері. Відтак, ви зняли таку собі одно - двокімнатну квартирку зі старенькими меблями та таким же холодильником.

З Ялтою сталася велика й прикра несподіванка (+ відео)


До речі, ранком за ту саму хату гилять вдвічі більше, ніж ввечері. Тому бажано пересидіти десь до другої половини дня і за 20 - 25 доларів мати пристойне помешкання. І ось нарешті ви на другий день десь о 7 - 8 годині ранку, радісно збуджені доп’ялися до міського пляжу, де грошей з вас не беруть і пускають до моря зовсім задурно.

З Ялтою сталася велика й прикра несподіванка (+ відео)


Але й радіти ще дуже рано. До пляжу - то ви так - сяк втрапили, а от що робити далі, то вже вирішуйте самі. Чи так і стояти на одній нозі, бо другу впхнути нема куди, чи наразитися на небезпеку і таки зробити спробу розташувати своє дебеле черево поміж не менш огрядних целюлітів, як чоловічої, так і жіночої статі.

Ну та якось вже, опісля жвавих діалогів на зразок - Дивись куди преш, я тобі голову одіб’ю, та гляди аби самому без голови не залишитися, ви підставили своє надбання щедрому Кримському сонцю. Та тут однак виникає ще одна проблема - як дістатися до води? Але врешті решт, нахапавши від добрих самаритян найщиріших побажань, як депутат довір’я від електорату, ви занурили розпечений організм в благодатні хвилі.

На жаль, і тут ще радіти не час. Пропхатися поміж дитячими головами та ногами і огрядними телесами їхніх бабусь аж ніяк не простіше, ніж влягтися на пляжу. Та ось і цей Рубікон ви перейшли, але радіти я й тут вам не раджу.

ХОВАЙСЯ ХТО МОЖЕ!

Нарешті ви, здолавши всі препони, вийшли на морський простір, не запливаючи при тому за буйки, спокійно собі лягли на спину, погойдуючись на ласкавих хвильках і заплющивши від задоволення очі. Та остаточно розімліти і тут не вдалося, бо на вас раптом із ревінням дикого звіра сміливо та завзято пікірує моторний дельтаплан.

Та ви задурно злякалися, вони просто катають туристів за 700 гривень на десять хвилин. А ваша провина тільки в тому, що їм ліньки злітати зі спеціально призначеного куточка, тож вони підбирають клієнтів просто від пляжу, де не то, що яблуку впасти, мобілку не покладеш. Та все ж повітряні аси, доволі похизувавшись з вас і добряче налякавши, десь полетіли.

Ви знову заплющили очі і, ледве подолавши тремтіння в колінах, намагаєтесь думати про щось тепле та ніжне. Аж несподівано вуха знов закладає від гучного ревіння - це на вас зі швидкістю ракети хвацько мчить прудкий гідроцикл, круто вихляючи поміж головами. Ну ось - таки, стрімко розвернувшись коло самого вашого носа та піднявши легеньке цунамі, і він зник в синій далині.

А все ж таки рано пташечка співає - на його місце вискакує банан з дітлахами, що його мчить моторний човен. Воно ото все ніби й нічого, для людини, що в неї протягом року працюють тільки сідниці. Бо якщо накачану тільки пивом та хот - догами чоловічу стать не тренувати хоч таким чином, то довгоногі, засмаглі красуні звертатимуть на нас увагу тільки в такий спосіб: «Якщо, синку, не будеш робити ранкової гімнастики, будеш такий, як оцей дядьо».

ВСЮДИ НЕБЕЗПЕКА.

Ледве оговтавшись від тих нервових струсів, та добряче підкріпивши охлялу мужність в затишному, недорогому кафе, вирішили трохи прогулятись на мало не білому катері вздовж берега в бік Лівадії. Та тільки - но пристали до берега, аж тут побачили таке, що й те волосся, що вціліло на голові опісля прийому купи рекламованих засобів від облисіння, стало дибки.

В воду поплигало з десяток, чи й більше хлопчаків і почіплялись до якоря. А коли пароплав порачкував від берега, вхопились за канат, що ним був припнутий теплохід, і потяглися в море, немов на водних лижах. Таке повторювалось кожного разу, як тільки до причалу підходив теплохід. І ніхто на це не звертав уваги.

Що ж до крадіїв та злочинців, то таких в Ялті бачити не доводилось, гріх щось казати. Як до речі і працівників міліції. Чи принаймні кого - небудь, хто хоч вряди-годи контролював би якось ті аероплани та гідроцикли. Що ж до ялтинських водіів, то вони ганяють по вузесеньких вуличках як у фільмі «Таксі – 2», ні на кого й ні на що не звертаючи уваги.

На щастя, більше ніяких вражень, окрім спеки та товкучки, й не згадати. А тому доброго вам відпочинку, панове майже середній клас. Але й тут трошки поприбіднявся, бо теж за 150 долярів на добі знімав з дівчиною номкр в десяти метрах від моря, на центральному пляжі. Бо не є злидарем, на життя так – сяк заробляв і заробляю, тож то я «кокетнічаю»

Зазвичай, нинішню Ялту я знаю тільки з постів у блогах, публікацій ЗМІ та розповідей бувальців.

Слава Україні!

Володимир МАРУС.

Метки к статье: Ялта Херсон Марус Президент отдых туризм коррупция крым

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.