14:59 - 10.08.19

Ігор колихалися: Моя мета - дати можливість українцям залишитися господарями у своїй країні і зберегти українське село, як основу держави

Відомий меценат і аграрій Ігор колихалися став депутатом Верховної ради України з 184 виборчому округу на Херсонщині. Ігор Вікторович розповів про себе, про те як проходили вибори і про свою майбутню роботу в українському парламенті.

Ігор колихалися: Моя мета - дати можливість українцям залишитися господарями у своїй країні і зберегти українське село, як основу держави


- Ігор Вікторович, дайте, будь ласка, оцінку минулим виборам. На скільки голосування виборців було усвідомленим і зваженим на вашу думку? Українці розуміли, що вони роблять або все-таки піддавалися впливу політичних технологій?
Я думаю, що українці під час цієї виборчої кампанії, не дивлячись на її швидкоплинність і неоднозначність, прагнули вибирати вдумливо. Варто відзначити підвищену емоційність виборчих перегонів і ефективність технологій від партії «Слуга народу». Треба віддати належне виборчим штабам цієї політсили, які працювали злагоджено і продуктивно. Однак, для продуктивної роботи Верховної Ради важливо буде не наявність більшості, а професіоналізм і готовність до ефективної законотворчості кожного депутата. Я дуже сподіваюся на те, що новий парламент, в якому мені доведеться працювати, буде зацікавлений в стабілізації і зростання економіки України.
- Під час виборчої кампанії ви провели майже 200 особистих зустрічей з виборцями протягом одного місяця. З огляду на, що 184 округ, на якому ви перемогли, один з найбільших з географічної точки зору, як вам це вдалося?
- Відразу скажу, це було нелегко. Довелося працювати на межі своїх можливостей. Щодня я проводив 9-10 зустрічей з виборцями. І це були групи людей до 100 чоловік і більше. Мені вдалося відвідати сотні сіл 184-го округу.
Можливо допомогли витримати такий марафон моє спортивне минуле і хороша фізична підготовка. Найголовніше, мені хотілося подивитися в очі кожного виборця і зрозуміти, що хочуть люди від народного обранця. Так як моя робота пов'язана з діяльністю в декількох районах Херсонської області, то я, звичайно, добре уявляв особливості життя та проблем в тому чи іншому районі. Але загальну картину я побачив тільки під час моєї виборчої кампанії. Ці зустрічі дуже важливі для мене. Я почув точку зору людей на існуючі проблеми та шляхи їх вирішення. Тепер я чітко розумію, що повинен робити в стінах Верховної Ради.
- Які питання виборці задавали найчастіше на зустрічах? Що хвилює жителів Херсонської області і, особливо, віддалених сіл?
- Серед проблем українців на сьогодні існують ті, які стосуються і городян і жителів сіл, але є ряд проблем, характерних в основному для сільської місцевості. Перше, що хвилює кожного жителя України, це відсутність добре оплачуваної стабільної роботи. Херсонщина -аграрная область. Ми виробляємо величезна кількість сільгосппродукції, але в регіоні не вистачає переробних потужностей. Є окремі підприємства, але їх недостатньо ні для організації глобальної переробки, ні для забезпечення населення робочими місцями. Причин кілька: в тому числі і відсутність державної політики підтримки по відношенню до бізнесу і держпрограми з розвитку галузі переробки. Ми залишаємося сировинним придатком. Поки ситуація не зміниться, роботи у жителів сільської місцевості не буде.
Решта проблем випливають зі сказаного вище. Це і недоступність якісного медичного обслуговування, зруйновані дороги, не працююча реформа в сфері освіти, низькі пенсії, відсутність перспектив для молоді.
- Ви відомий в Херсонській області меценат і творець активно працює Благодійного фонду. Який з ваших реалізованих проектів найбільш доріг вам?
- Всі мої починання в цій сфері не були спонтанними. Я продумував кожен напрямок діяльності фонду. Ми з командою однодумців спочатку спілкувалися з людьми, поцікавилися їхньою думкою. Тому основні напрямки роботи Благодійного фонду є продуктом ретельного вивчення. Реконструкція дитячого садка в Херсоні, ремонт школи в Нововоронцовці, обладнання сотень дитячих і спортивних майданчиків, і навіть установка десятків тисяч табличок в містах та селах Херсонщини, - для мене дороги, і я радий, що нам вдалося це зробити.
Однак, все ж є один проект, яким я по-справжньому пишаюся, це парк в місті Берислав. Запущене і непривабливе місце в центрі міста було перетворено в рекреаційну зону європейського рівня з прекрасним фонтаном, доглянутими алеями, дитячими та спортивними майданчиками. Я вважаю, що нам вдалося зробити свого роду прорив в ментальності українців в цьому окремо взятому місті. Сьогодні, коли беріславци можуть вільно користуватися оновленим за європейськими стандартами місцем відпочинку, мені здається змінилося навіть їх світогляд. Я сам чув, гуляючи алеями, як люди просять один одного берегти парк і ті, кому було зроблено зауваження реагували з розумінням.
- Як вас зустрічали люди, особливо у віддалених куточках Херсонської області, адже наскільки відомо, ваш фонд працював не тільки в містах і райцентрах?
- Зустрічі з жителями віддалених сіл для мене виявилися справжнім одкровенням. У багатьох населених пунктах немає не те що інтернету, а навіть стійкої мобільного зв'язку. Люди місяцями не залишають меж своїх сіл. Причина - відсутність автобусного сполучення через повністю зруйнованих доріг. Багато людей не мають можливості роками показуватися лікарям для консультації. Коли ми запровадили програму безкоштовних медичних консультацій, то кваліфіковані лікарі-волонтери прийшли в шоковий стан від кількості захворювань у селян, які були виявлені навіть при поверхневому огляді.
Однак, не дивлячись на все перераховане, люди в селах не втрачають надії і оптимізму. Вони чекають змін на краще. Це відчувалося під час спілкування. Я впевнений, що Україна може піднятися з колін. Правда для цього потрібно дуже багато зробити. Я чітко знаю, чим має зайнятися у Верховній Раді, а зустрічі з людьми тільки зміцнили мої переконання і впевненість у правильності того, що я роблю.
- Ви - депутат-самовисуванець і не дала згоду на обов'язковість ні з однією з парламентських партій, як ви вважаєте, чи знайдете ви однодумців для просування своїх ідей в новому парламенті?
- Так, мені доведеться шукати однодумців. Я знаю, що до складу парламенту увійшло багато людей так чи інакше пов'язаних з сільським господарством. Багато з них вже досягли серйозних успіхів у бізнесі і досконально розбираються в тонкощах агропромислового комплексу країни. Херсонщина - аграрна область. Мій професійний досвід теж лежить в цій сфері і ті зміни в економіці України, які я хочу проводити, стосуються аграрної галузі.
Завдання, які я ставлю перед собою, цілком реальні і досяжні. Доведеться грунтовно попрацювати, але я саме для цього і йшов в депутати Верховної Ради України.
Я сподіваюся, що в оновленому парламенті зібралися люди, які, як і я, готові зробити максимум для того, щоб Україна стала процвітаючою державою!
- Якими принципами ви будете керуватися під час роботи у Верховній Раді?
- Принципи ці прості, і я намагаюся дотримуватися їх і в повсякденному житті і в роботі: це чесний і сумлінний підхід до всього, чим ти займаєшся. На мій погляд, робота у Верховній Раді повинна приносити результат, який буде зрозумілий громадянам. Моя робота в якості депутата повинна полегшувати життя жителям міст і сіл Херсонщини, робити її якісною. Теза, задекларований президентом, про те, що депутат - це слуга народу, точно визначає суть роботи в парламенті країни.
- Що у вашому розумінні служіння народу?
- Працювати в Верховній Раді - значить служити українському народові, захищати його інтереси, просувати правильні і потрібні для країни закони. Якщо говорити про конкретні справи, то в моїй програмі викладені мої основні ідеї. Херсонщина не зможе вижити без розвитку аграрного сектора. Процвітання регіону і країни цілком і повністю залежить від того, чи зможемо ми налагодити ефективний розвиток сільського господарства. Ще один мій принцип - «держава - для людини, а не навпаки». Я завжди кажу - людина первинний, держава вдруге. Тільки так ми зможемо побудувати щасливе самодостатнє суспільство.
Бліц опитування:
- Коли ви прийняли рішення стати підприємцем?
- У 1992 році я закінчив вище військово-морське училище в Санк-Петербурзі і повернувся додому в Херсон. Ось тоді-то і почав шукати себе в бізнесі. У сільське господарство прийшов в 1995 році. Починали з малого, сьогодні постійно розвиваємося і зростаємо як в професійному, так і в фінансовому плані.
- На якій машині їздите?
- «Лексус». Я багато пересуваюся дорогами Херсонщини та України, яких, на жаль, сьогодні немає. Тому для мене важливо, щоб автомобіль був надійним і потужним.
- Ви вважаєте себе лідером?
- Так. У цьому успіх справи, яким я займаюся.
- Що для вас означає термін «політика»?
- Для мене, це спосіб вплинути на ситуацію, що в Україні ситуацію. Мені не подобається те становище, в якому зараз знаходиться наша країна. Я пішов в політику виключно заради можливості бути корисним Україні і народу.
- За кого голосували на президентських виборах?
- Проти політики колишнього президента.
- З якими політсилами будете «дружити» в разі потрапляння в парламент?
- Я схиляюся до партії Зеленського, проте моя мета позитивні зміни, в першу чергу, в агропромисловому комплексі України, тому ставши депутатом-самовисуванцем тепер буду шукати шляхи ефективного досягнення своїх цілей.
- Чи підтримаєте закон про продаж землі?
-Все буде залежати від того, яким він буде. Я проти продажу землі в чистому вигляді, але за цивілізований ринок землі. Моя мета - дати можливість українцям залишитися господарями у своїй країні і зберегти українське село, як основу держави.
- Чи вважаєте ви себе забезпеченою людиною?
- Так.
- Ви релігійна людина?
- Так.
- Яка ваша релігія?
- Православ'я.
- Чи варто давати російській мові статус другої державної?
- Вважаю, що статус державної не потрібен, а ось в побутовому спілкуванні людина вільна обирати ту мову, якою він вільно володіє.
- Як до вас ставляться ваші підлеглі?
- Не знаю. Мені здається вони мене люблять (ред. - посміхається), з багатьма працюємо пліч-о-пліч більше двадцяти років, іноді мені здається, що ми вже стали сім'єю, але все звертаються до мене по імені та по батькові.
- Чи можливе встановлення миру з Росією?
- Думаю, що швидко не вийде, але закінчення військових дій на Донбасі просто необхідно. Я вважаю, що підняти економіку в тому стані, в якому ми знаходимося неможливо.
- До кого, на вашу думку повинна приєднатися Україна?
- Я впевнений, що Україні не потрібно ні до кого приєднуватися. Ми самодостатня держава. Треба просто перестати грабувати і почати «грати» за жорсткими правилами. Всі повинні платити податки.
Як ви ставитеся до децентралізації?
- Я цілком за, але не в тому вигляді, в якому реформа опущена на місця. Сьогодні децентралізація вбиває регіон, а може розвивати. Я вважаю, що оподаткування в рамках згаданої реформи неправильне, в цьому причина бід.
- Україна - сировинний придаток, як піти від цього?
- Ви маєте рацію. Ми дійсно перебуваємо на самій нижній сходинці економіки - ми продаємо сировину. Наприклад, в сусідній Білорусі заборонений експорт сировини, продавати за кордон можна тільки продукт переробки і це закріплено законодавчо. Потрібна держпрограма по будівництву підприємств, що переробляють сільгосппродукцію, і я над цим працюю.
- Чи потрібно Україні ставати парламентською державою?
- Це питання навіть не повинно обговорюватися. Ми жили в умовах єдиновладдя президента і чим це закінчилося? Президенту буде досить представницьких повноважень. Це моя думка.
- Як ви ставитеся до відповідальності за незаконне збагачення?
- Я вважаю, що, за економічні злочини треба карати навіть жорсткіше ніж за всі інші.
- Як ви ставитеся до спиртних напоїв?
- Я не вживаю спиртні напої. Мені досить гострих відчуттів від роботи і життя.
- Як ви ставитеся до спорту?
- Спорт - це завжди змагання з собою і суперниками. Я в дитинстві і юності серйозно займався плаванням, не полишаю цей вид спорту і зараз. Вода дуже допомагає. Вона змиває весь негатив і повертає тебе до роботи, допомагає справлятися з поставленими цілями і завданнями.
- Про що ви мрієте?
- Я мрію про той час, коли українська сім'я стане щасливою, нас будуть поважати у всіх країнах світу і Україна знайде економічну незалежність. Я вірю в те, що мої діти зможуть бути успішними і щасливими саме в Україні. Ця мрія змушує мене йти вперед!
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.
16:05
За добу у Бериславському районі поліцейські виявили посіви наркорослин на понад 500 тисяч гривень
14:03
На Херсонщині затримали "лісоруба"
11:56
На Херсонщині поліцейські зупинили автомобіль, в якому перевозили психотропні речовини на 300 тисяч гривень
11:42
Водна поліція продовжує стежити за збереженням водних біоресурсів Херсонщини
11:08
У суперфіналі Української Стрітбольної Ліги команда з Нової Каховки увійшла у десятку кращих
08:54
С херсонского мостоперехода украдено за 10 лет три первоначальных стоимости
07:52
Руководство ХОГА предложило общественности вариант как в сказке про Федота – Стрельца
12:36
В Херсоні вшанували пам'ять загиблих при виконанні службових обов’язків правоохоронців
10:14
Игроки "Продексима" освоили игру "Падел" (фото)
15:53
Трагедія готеля «Токіо» може повторитися в Херсоні?
КАЛЕНДАРЬ
РЕКЛАМНЫЕ ССЫЛКИ