09:25 - 19.09.19

Медична комісія херсонської обласної ради підтримала виділення коштів на закупівлю інсуліну

Напередодні позачергової сесії Херсонської обласної ради відбулось засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я та здорового способу життя.

Медична комісія херсонської обласної ради підтримала виділення коштів на закупівлю інсуліну


Головне питання порядку денного комісії, як і позачергової сесії, – забезпечення мешканців обласного центру, хворих на цукровий діабет, препаратами інсуліну.

Критична ситуація з нестачею медичного препарату виникла внаслідок різкого росту цін, що, в свою чергу, призвело до недофінансування з державного бюджету. Так, на закупівлю інсуліну для хворих в 2019 році область отримала тільки 25 млн грн з держбюджету (61% від загальної потреби). Аби до кінця року безкоштовно забезпечувати хворих необхідними ліками, решту грошей повинні виділити місцеві бюджети.

Нагадаємо, станом на 1 липня 2019 року налічується 10262 хворих на цукровий діабет різної групи, з них 2249 людям потрібен розчин інсуліну.

На позачерговій сесії, що відбулась 6 вересня, депутати міської ради вже підтримали передачу обласному бюджету субвенції у розмірі 1,2 млн грн на придбання інсуліну. Ще 1 млн грн планується виділити з обласного бюджету. Пропозицію Департаменту фінансів облдержадміністрації члени профільної комісії підтримали одноголосно. Проте остаточне рішення буде прийнято у п’ятницю, 20 вересня, у ході засідання позачергової сесії Херсонської обласної ради.

Окрім цього, сьогодні депутати-медики підтримали іще 5 питань. Серед яких – передача обласним закладам охорони здоров’я лікарських засобів, внесення змін до рішення ХХVІІ сесії обласної ради VІІ скликання від 9 серпня 2019 року №1337 «Про припинення Херсонської обласної клінічної лікарні шляхом перетворення» стосовно зміни персонального складу комісії з припинення та внесення змін до програми соціально-економічного та культурного розвитку Херсонської області на 2019 рік.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.
КАЛЕНДАРЬ
РЕКЛАМНЫЕ ССЫЛКИ