20:15 - 22.03.20

Мэр Херсона превратил ДКТ в потенциальный факел

Мэр Херсона проигнорировал и облсовет, и правоохранителей, превратив Дворец молодёжи в смертельно опасную ловушку для детей.

Мэр Херсона превратил ДКТ в потенциальный факел


Начнём с того, что уже несколько лет, как в ДКТ был произведён так называемый ремонт. Который заключался в том, что вместо огнестойких материалов для «утепления» стен применили практически сухой порох - пенопласт. Любой искры достаточно, чтобы ДКТ вспыхнул как факел и похоронил внутри и взрослых, и детей во время массовых мероприятий.

Но при чём же тут мэр, спросите вы? А вот при чём. По заявлению Влада Мангера, 20 феврали 2017 года внесены сведения в ЕРДР и начато криминальное производство по воровству 3 200 000 бюджетных гривен и превращению ДКТ в потенциальный факел. А 28 февраля, то есть через неделю, начальник городского ГАСКА Маршак подписывает декларацию о приёмке его в эксплуатацию.

При этом на три (три!!!) обращения общественности тот же Маршак также трижды подряд отвечает, что всё это – закрытая информация для служебного пользования. То есть то, сколько нанятые мною работники украли моих личных денег, и почему вместо пожаробезопасного здания сделали для меня факел, я не имею права узнать? Они вообще нормальные?

Маршак совершенно неоправданно демонизирован и превращён в сказочного злодея, эдакого Карабаса – Барабаса с семихвостовой плёткой. При этом стыдливо умалчивается, что все обращения были на имя мэра Мыколаенко. Так как и ГАСК, и архитектуряа являются структурными подразделениями мэрии. И только мэр, а не Маршак, должен был подписывать эти ответы.

Но там ещё и «змеиный клубок» из конфликтов интересов. Сергей Харланов постоянно проверяет Руснака, хотя был его подчинённым и в ГАСК е, и в УКС е ХОГА, как и Маршак. Чего стоят все эти проверки, можете судить, так как из 8 000 000 гривен штрафов Маршак взыскал копейки. Да он по случаю отсутствия на тот момент профильного образования и не имел такой квалификации.

Так что там с мэром будем решать, какое место ему отведём в камере?

Слава Украине!

Владимир МАРУС


Громадська спілка
«Об’єднання народного
контролю України»
PUBLIC UNION
"ALLIANCE OF PЕOPLE'S
CONTROL OF UKRAINE"
73003, м. Херсон, (Старообрядницька, 4) вул. Комсомольська, 4 e-mail knk-kherson@i.ua diskaveri-777@ukr.net. тел. (050) 76 77 249

ХЕРСОНСКАЯ ОБЛАСТЬ
16.03.2020_ № 276-16/03-20 Голові Херсонської облдержадміністираці Гусєву Ю..В.
Голові Херсонської облради Мангеру В.М.
ДАБІ України Васильченко Ю.М.(в частині здійснення нагляду), Мінрегіонбуд, СБУ
Народному депутату України Дубінському О.А. та іншим (до відома)

Про дії Херсонської міської влади та органів архбудконтролю щодо порушень

27.02.2020р. Відбулася робоча зустріч Народного депутата України Дубинського О.А. із громадськістю. Зустріч відбулася в актовому залі «Палацу молоді та студентів» (далі – Палац): м. Херсоні, пл. ім.Т.Г. Шевченка,1. Під час зустрічі порушувалися питання, які стосувалися життєдіяльності міста, висловлювалася критика посадовців і їх дій.
Символічною ілюстрацією якості роботи посадовців, стало на думку Спілки, саме місце проведення зустрічі-перебування в якому (за висновком експерту) було небезпечно.
Інформуємо. Із матеріалів судової Справи №766/8611/17 у кримінальному провадженні № 12017230030001036 - щодо проведення будівельних робіт у Палаці за вказаною адресою: «…відповідно до Звіту обстеження будівлі Палацу молоді, здійсненого обласним комунальним підприємством «Енергосервісна компанія» Херсонської обласної ради, використання пінополістиролу, який є горючим матеріалом, недопустимо згідно норм пожежної безпеки для об'єктів масового відвідування людей та становить загрозу життю відвідувачів, серед яких основна частина - діти…. неякісно проведені оздоблювальні роботи фасаду, встановлені грубі порушення технологічного циклу робіт з теплосанації …. Замовником є Управління капітального будівництва (далі - УКБ) Херсонської обласної державної адміністрації (далі-ОДА)…»
Звісна ця інформація не може бути повною без встановлення у Суді того факту, що будівля із чисельними порушеннями!!!! Згідно «Декларації про готовність до експлуатації об'єкта зареєстрована!!! Управлінням з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради № ХС 143170591076.» Це управління очолює начальник ДАБК – Маршак Р,М,, який координує роботу архбудконтролю щодо дотримання містобудівного законодавства у м. Херсоні. Як його - за профільною освітою фахівця із кораблебудування (заочну будівельну освіту він отримав у 2018 р, вже на посаді начальника ДАБК) не маючи необхідного цензу керівництва за профілем, штрафував за порушення містобудівного законодавства на сотні тисяч незрозуміло.
Як свідчить викладене у Судовій Справі №766/8611/17: «Наказом начальника Управління з питань ДАБК Маршака Р.М. скасовано!! декларацію про готовність № ХС 143170591076». Тобто ту саму декларацію, яку це ж управління тижнем раніше само і зареєструвало. Така якість роботи ДАБК, про інші випадки інформується. Марно!!
За що скасовано, ДАБК не інформує!. На чисельні запити надати інформацію щодо перевірок (адресованих меру - Миколаєнко) – Маршак у відповідях зазначає на кшталт «..Листом СБУ від 11.05.2019рпопереджено про неприпустимість допущення витоку персональних даних та службової інформації». Про що Маршака ніхто і не прохав. Тобто безкарно порушено ст. 34 Конституції, Закони «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», - Постанови Пленуму Вищого Адміністративного Суду України від 29.09.2016р. № 10 з порушеного питання, «Про звернення громадян». Не відстає і ДАБІ.
Між тим Спілку цікавить не тільки факт скасування декларації, а той факт, що судом встановлено:«До порушників містобудівного законодавства вжито заходів реагування, саме складено акт, протоколи, та надано приписи про усунення порушень..Санкції з урахуванням зазначених порушень передбачає штраф у сумі 460800 грн».
За що накладено штраф, чи сплачено його Маршак на запити інформацію не надає. Мабуть така позиція цілком задовольняє голову міської ради Миколаєнко В.В., якому власно особисто і адресовані запити і на, які (всупереч Закону) відповідає Маршак Р.М.
Між тим судом встновлено: «Згідно з висновком судової будівельно-технічної експертизи від 26.06.2018 обсяги та вартість фактично виконаних робіт не відповідають обсягам та вартості зазначеним в актах виконаних робіт та відомостям ресурсів до них, внаслідок чого вартості фактично виконаних будівельних робіт, а саме 2451708,35 грн., не відповідає вартість будівельних робіт зазначених в актах виконаних робіт та відомостях ресурсів до них, а саме 3225529,00 грн.
Відповідно до висновку судово-економічної експертизи від 15.08.2018 № 63-ек «підтверджується документально завищення вартості фактично виконаних будівельних робіт.. за адресою: пл. ім. Шевченка, 1, м. Херсон, на суму 773820,65 грн…»
Тобто з 3,2 млн. грн. бюджетних коштів (наших - платників податків) вкрадено кожну четверту гривню!!! На об’єкті, на який ДАБК зареєстровано декларацію про готовність!!!. Як би не перевірка ініційована головою облради Мангегром все залишилося б безкарним. Підтверджується позиція Президента України Зеленського «..Провести повну перезагрузку найбільш корупційних органів влади …Державної архітектурно-будівельної інспекції» та профільного Міністра Шмигаля, «…Зараз ДАБІ – це кліщ на здоровому тілі будівельного ринку, який заражає його корупцією та є основним генератором цієї корупції…». Про цей та інші приклади Спілка інформує архбудконтроль всіх рівнів роками!!! Перевірки за викладеними фактами не проводяться, публічна інформація не надається. Вбачаємо кругову поруку посадовців контролюючих органів.
Лише по цьому об’єкту було спрямовано запити 15.01.2020р. № 261; 07.02.2019р.
№ 184; 22.10.2018р. № 137ел. У відповідях стандартні відписки. ДАБІ взагалі мовчить.
Зазначаємо - УКБ ОДА керував Руснак О.Ю. – колишній керівник обласної інспекції архбудконтролю (після обшуків!!! СБУ звільнений), який до цього здійснював державний нагляд за діяльністю міської інспекції!!!. Вбачаємо ознаки конфлікту інтересів - Руснака, який колись мав наглядати за ДАБК під керівництвом Маршака, на цьому об’єкті перевіряло управління того ж Маршака. При цьому штраф (обов’язковий!!) за порушення містобудівного законодавства щодо Руснака чомусь !!! не реалізовано. Це не випадковість
Вважаємо підтверджуються судження про те, що міською ДАБК робиться видимість накладення штрафів на сотні тисяч, якими звітують перед громадськістю. Потім матеріали кладуться «під сукно». Можливо за «откати». Таких прикладів десятки!!!
В Акті перевірки від 19.11.2018 роботи міського ДАБК зазначено «… під час перевірки були виявлені системні порушення Управління ДАБК вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності…Не в повному обсязі фіксуються порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, не в повному обсязі!! застосовуються штрафні санкції!!…» Акт Маршак Р.М. не підписав. Із понад 8 млн. штрафів (за звітній період) стягнуто около 400 тис! грн.. (на утримання ДАБК около 1, 4 млн. ). До цього можна добавити, що Генеральний Прокурор України на нараді у Мінрегіонбуді 13 вересня зазначив, що вартість послуг архбудконтролю по Херсонській області складає – 7 дол. США. Після звернень з порушених питань - активісту побили вікна, зірвали камеру.
В контексті положень ст.25,28,31, 35 Закону «Про місцеві державні адміністрації», Меморандуму про співпрацю з ОДА, у зв’язку із відмовою начальника ДАБК Маршака надавати (всупереч Закону) публічну інформацію – матеріали перевірки, та відмовою провести перевірки Палацу, вимагаємо про наступне. Звернутися до Херсонського міського голови із вимогою надати інформацію - 1) копії Приписів по вказаному об’єкту будівництва державної власності. Як виконано вимоги Припису; 2) копію квитанцій про сплату штрафів; 3) матеріали перевірки – Акти, Постанови.; 4) перелік установ та посадовців на яких складено протоколи та постанови із зазначенням реквізитів; 5) поінформувати – чи мав начальник управління ДАБК Маршак Р.М. повну вищу будівельну освіту саном на встановлення порушень, чи мав кваліфікаційну спроможність для належного винесення Постанов та встановлення порушень; 6) копію документу про усунення виявлених порушень, його реквізити; 7)копію документу про заборону експлуатації будівлі, яка загрожує безпеці людей; 8) надати реквізити документів (дата, замовних) щодо перевірки інших об’єктів бюджетної сфери по яких здійснено перевірки управлінням ДАБК з 2016 року за власною ініціативою, 9) інформацію про міри застосовані до Маршака за неналежний контроль. Отримавши інформацію надати Спілці можливість ознайомитися із нею. Готові надати пропозиції – шляхи вирішення питань. Інформуйте.
Облраді та ОДА встановити, як сталося - 28 лютого було ДАБК зареєстровано декларацію про готовність Палацу, тоді як 20 лютого!! за чисельні недоробки та будівельний брак порушено кримінальну справу за ст.191 КК України. Як сталося, що з 3,2 млн грн. бюджетних коштів, вкрадено (встановлено у Суді) понад 770 тис., а керівник замовника – Руснак О.Ю. не поніс реального покарання. Як сталося що будівельний брак за три роки не перероблений і ніхто не покараний. Як сталося, що не стягнуто накладені Маршаком штрафи, чому він не наклав їх у повному обсязі, чому оформлені Акти перевірки не мають дат складення, мають чисельні недоліки. Де ділися штрафи. Стан виконання приписів. Ступінь відповідальності Маршака за контроль. До речі перевірку УКБ від ДАБК проводив – недавній підлеглий Руснака, свідомо направлений на перевірку Маршаком. Взяти пояснення в теперішнього керівника УКБ – Галамаги та спонукати його встановити всі обставини справи. Звернутися до правоохоронців щодо порушень Руснаком, Маршаком, Срібним, які носять ознаки кримінальних – службова недбалість, приховування злочинів та інформації, підробка офіційних документів (Декларації)
Адресатам звернутися до ДАБІ України з вимогою спонукати міське ДАБК провести перевірку об’єкту та всієї діяльності ДАБК в порядку нагляду - Постанови КМУ № 698.
Від народного депутата Дубінського просимо взяти питання на контроль. У рамках зустрічі із виборцями у згаданому Палаці, пропонуємо надати факти,які носять ознаки корупції, визначеним Вами контактним особам. Для обговорення проблематики питань, надання пропозицій спрямованих на підтримку позиції Президента на подолання корупції в архбудконтролі просимо особистої зустрічі під час чергового відвідування м. Херсон.
Адресатам взяти до уваги інформацію на кшталт викладеної Кherson.net. «У Херсоні керівник місцевої ДАБІ Ростислав Маршак вживав нецензурну лексику та побився з активістами, Маршак почав нецензурно висловлюватися («..убирайся к е… матери») та штовхнув жінку старшого віку, яка впала. Після цього розпочалась бійка..Є відеосюжет
Адресатам листування прохання висловити власну позицію з викладеного.
Пропонуємо сумісно опрацювати наявну інформацію за участю фахівців Спілки. Продублюйте відповідь на diskaveri-777@ukr.net Вибачаємося за можливі неточності.

Голова ВП ГС «Об’ єднання народного
контролю України» по Херсонській області О.В. Максименко

Метки к статье: херсон, Марус, Президент, мэр, гаск, самострой, коронавирус

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите код: *
12:29
Коллектив Херсонского онкоцентра потребовал найти источник «фейков»
17:24
По прогнозам начальника Херсонского облздрава, область станет лидером пандемии коронавируса не только Украины
12:28
Поліція Херсонщини радить, як зберегти свій мототранспорт від угону
10:26
Житель Олешківського району проведе за гратами 13 років за спробу вбивства співмешканки та її подруги
09:54
Херсонские онкологи нашли взаимопонимание с европейскими институциями
10:17
Мэр Херсона заявил, что не видит смысла выделять деньги на борьбу с коронавирусом
15:57
Жителька Олешківського району незаконно отримала 60 тисяч гривень пенсії замість померлого батька
15:10
Нардеп Игорь Колыхаев помог больницам херсонщины почти на миллион гривен
14:55
Водоканал прозвітував про складний ремонт
14:35
Слідчі обласного главку поліції завершили досудове розслідування резонансної ДТП в Новій Каховці
КАЛЕНДАРЬ
РЕКЛАМНЫЕ ССЫЛКИ