18:30 - 23.04.11

У ході спецоперації працівники УБОЗ Херсонщини вилучили понад 40 тон незаконно виловленої риби

Працівники УБОЗ УМВС України в Херсонській області викрили організовану групу у складі 28 осіб, які займалися незаконним виловом водних живих ресурсів і завдали особливо великих збитків державі та рибним запасам Азовського моря. Попередньо встановлено, що до складу організованої групи входило і керівництво одного з рибних господарств та науково-дослідницького інституту. Спецоперація стала підсумком тривалої оперативної роботи.
Співробітники УБОЗ отримали інформацію про те, що один з науково-дослідницьких інститутів отримав квоту на науковий вилов риби в розмірі 100 тон на рік. До здійснення вилову було залучено 10 рибних господарств по всьому узбережжю Азовського моря, у тому числі і розташованому на території Генічеського району.

Сейнери Генічеського рибного господарства, оснащені механізованими драгами, виходили в море під видом проведення науково-дослідницьких робіт для інституту. Насправді ж члени команд морських суден виловлювали рибу, а потім вивозили її за межі області для подальшої реалізації.
У ході спецоперації працівники УБОЗ Херсонщини вилучили понад 40 тон незаконно виловленої риби

Господарство мало право в наукових цілях виловлювати не більше 10 тон на рік, але лише за одну добу двома сейнерами з чотирьох, які працювали в цьому господарстві, виловлено 40 тон риби, яку співробітники УБОЗ вилучили. Таким чином річну норму господарства було перевищено в 4 рази! Зараз уся риба знаходиться у морозильних камерах.

Під час перевірки було встановлено, що судна пришвартувалися до берега вночі. На борту одного виявлено близько 21 тони, на іншому – 20 тон риби. Протягом останніх 10 днів сейнери виходили у море 6 разів.

Згідно вилученої у капітанів сейнерів співробітниками УБОЗ документації (квитанції про прийом риби), дійсний об’єм вилову склав понад 234 тони. А в журналах обліку виловленої риби, які ведуть науковці інституту, об’єми дещо скромніші – складають лише близько 3 тон. Різниця між документальними та дійсними показниками перевищує 230 тон риби.

По прибуттю на берег рибу перекладали до вантажівок-рефрижераторів, які вивозили її для реалізації.
За висновками спеціалістів, серед виловленої риби 68% становили самки бичка з ікрою. На теперішній час проводиться розрахунок збитків, нанесених навколишньому середовищу, та згідно попередніх даних вони складають понад 3 млн. гривень. Наразі проводиться перевірка, вирішується питання про порушення кримінальної справи за ст. 249 Кримінального Кодексу України «Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом» та ст. 364 кодексу «Зловживання владою або службовим становищем».
У ході спецоперації працівники УБОЗ Херсонщини вилучили понад 40 тон незаконно виловленої риби

Територія області з безкрайніми степами та водними просторами Азовського та Чорного морів, Дніпра, багатими на флору та фауну, приваблюють чисельну армію рибалок та мисливців, тому проблема боротьби з бракон’єрством на Херсонщині стоїть дуже гостро. І хоча робота в цьому напрямку проводиться постійно, рибні запаси морів, озер та річок області час від часу підвергаються бракон’єрським атакам. Рибалки свідчать, що рибні запаси Азову майже вичерпані, останнім часом вилови катастрофічно зменшуються. Головна причина цьому – неконтрольований вилов, навіть у час нересту. Проведена спецпідрозділом УБОЗ Херсонщини операція допоможе зберегти частку рибного багатства Азовського моря.

УБОЗ УМВС України в Херсонській області
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
<
Tulip

06:57 - 07.03.13

Информация к комментарию
  • Группа: Гости
  • ICQ:
  • Регистрация: --
  • Статус:
  • Публикаций: 0
  • Комментариев: 0
Why do I bother calling up pepole when I can just read this!
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.
21:02
Херсонцы заявляют: Украину может спасти только «Формула Маруса»
08:06
Получен ответ Премьера по поводу выделения средств для Южного онкоцентра
10:43
Херсон стал родиной истинного народовластия, где воля народа - закон
20:59
Херсонцы рассказали председателю ХОГА об истинном положении дел в области
08:56
Після зустрічі Ігоря Колихаєва з Гончаруков в Херсоні відбулось виіздне зачідання Комітету ВР
08:46
Херсонцы однозначно заявили: народом не рождаются, а становятся
17:39
У Херсоні відбулось судове засідання з обрання міри запобіжного заходу підозрюваному в підпалі будинку суддів
08:57
Селищний голова Херонської Антонівки зробив заяву щодо обшуків у нього
18:03
Херсонскую полицию до обысков у Семенчева не допустили
16:30
Cессия Бериславского горсовета проголосовала за Игоря Колыхаева
КАЛЕНДАРЬ
РЕКЛАМНЫЕ ССЫЛКИ