16:00 - 03.07.17

Чи багато робочих місць в Україні?

Протягом січня-травня 2017 року кількість вакансій, за статистичними даними Державної службі зайнятості України, заявлених роботодавцями становила 494,0 тис. одиниць, що на 79, 5 тис. вакансій більше, ніж за аналогічний період 2016 року. Станом на перше червня 2017 року в базі даних служби зайнятості налічувалося 69,6 тис. вакансій. За третиною вакансій на початок червня 2017 року безробітним пропонувалася мінімальна заробітна плата. З них 44% від загальної кількості вільних робочих місць - від мінімальної до 5 тисяч гривень, 15% вакансій – від 5 до 7 тисяч гривень, і тільки 6% - вище 7 тисяч гривень.

Більшість вакансій пропонується на підприємствах переробної та добувної промисловості (24%), торгівлі та ремонту автотранспорту (17%), сільського, лісового та рибного господарства (9%), транспорті (9%), соціальному страхуванні (7%), охороні здоров’я та соціальної допомоги (6%) тощо.

Щодо конкретних напрямків за професіями, то найбільший попит на слюсарів, електромонтерів, швачок, електрогазозварників, токарів, мулярів. Також дуже затребувані працівники сфери послуг – продавці-консультанти, кухарі, офіціанти, охоронці, перукарі. Серед найпростіших професій потрібні на ринку праці – двірники, комірники, прибиральники, вантажники, підсобні робітники тощо.

За період з січня по травень 2017 року послугами Державної служби зайнятості України скористалися 720,1 тисяч осіб. безробітних громадян.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.