16:54 - 17.06.10

Відбулася зустріч Президента України з головами обласних державних адміністрацій

Звертаючись до представників Київської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Черкаської та Чернігівської областей, Глава держави привітав їх із призначенням на високі посади, підкресливши: “Сьогодні в державі настав час, коли треба значно модернізувати багато напрямків життєдіяльності нашої країни. Без модернізації нашої держави не буде зростати економіка, не буде поліпшуватися життя людей, і країна не буде сильною, не буде такою, про яку ми з вами всі мріємо”.

Президент висловив переконання, що у кожного, хто сьогодні працює на благо держави, є велике бажання, щоб нас всіх поважали, а поважають в світі тільки сильних. “Для нас спільний дім - це наша держава, наша рідна земля, і треба, щоб ми з вами були добрими господарями на цій землі. Щоб ми мали можливість ефективно управляти економікою, процесами життєдіяльності тим, від чого залежить існування країни в цілому”, - сказав він.

Віктор Янукович відзначив, що, безумовно, процес реформування буде тривалим, однак завдання полегшує той факт, що головні його напрямки вже визначені Комітетом економічних реформ. Разом з тим Президент зауважив, що розвиток ситуації на місцях залежатиме саме від місцевих керівників, від наведення елементарного порядку, дисципліни, від виконання існуючих законів.

Глава держави наголосив на гострій необхідності наведення порядку у державних структурах, органах влади всіх рівнів, де через несприятливу ситуацію в Україні, яка спостерігалася останні п’ять років, значно зріс рівень корупції. “Багато з тих, хто йшов працювати у владу, вважав, що він має безпосереднє відношення до державної скарбниці, до податків, які збираються з усього українського народу, і на цьому робив бізнес. Корупція пронизала усі без виключення сфери державного управління", - констатував він, додавши, що новій владі дісталася у спадок дуже тяжка ситуація.

В якості прикладу початку боротьби із негативними явищами у владі Віктор Янукович розповів про судову реформу. “Ми отримаємо структуровану судову систему, і це вкрай важливо для того, щоб люди відчували, що суд справедливий, і що суд доступний для кожної людини”, - наголосив Президент, підкресливши, що на черзі - пакет законопроектів про боротьбу із корупцією.

“Цей пакет законопроектів буде покладений в основу розбудови системи по боротьбі з корупцією в Україні”, - зазначив він.
Президент також повідомив присутнім про прийнятий Верховною Радою України у першому читанні закон про основи внутрішньої і зовнішньої політики. “Цей закон фактично буде регламентувати нашу внутрішню і зовнішню політику. Державні службовці зобов’язані будуть його виконувати”, - підкреслив Віктор Янукович.

Говорячи про засади державної політики, Глава держави відзначив, що треба будувати таку політику, за яку не було б соромно, і яку б поважали партнери у світі, а не тільки громадяни України. “Повинна бути така державна політика, яка б викликала у кожного громадянина і довіру, і гордість за свою країну, і яка б єднала людей. Це дуже важливо”, - сказав він.

Президент також зазначив: “Державна політика повинна опікуватись справами кожної людини, кожної сім’ї, кожного села, населеного пункту, кожного регіону. І немає різниці, де ця людина проживає. Державна політика повинна бути справедливою до кожної людини незалежно від того, якої вона нації, до якої церкви ходить, і якою мовою розмовляє. Громадянин України повинен бути захищений у своїх правах, і наш з вами обов’язок це зробити”.

Під час бесіди Президент також наголосив на потребі децентралізації влади. “Там, де буде можливість знімати регулятори, які є певним тиском бюрократії, чиновників на регіони, ми це будемо робити. Децентралізація - це мета, яка існує заради того, щоб регіони мали можливість ефективно працювати і вишукувати додаткові ресурси регіональної економіки”, - наголосив він.

“Вам обов’язково треба буде шукати можливість того, як скоротити дозвільну систему. Тому що ваша ініціатива в регіонах вкрай необхідна. Чим менше тиску буде на собі відчувати підприємець чи фермер, тим краще. Чим менше буде регулятивних механізмів, тим менше буде корупції, тим менше чиновники братимуть хабарів і стримуватимуть ініціативу розвитку підприємництва в регіоні”, - констатував Глава держави.

Також Віктор Янукович наголосив на обов’язковому системному підході у роботі кожного з новопризначених керівників, впровадженні в роботу з регіонами оперативної системи обміну інформацією. Крім цього, Президент відзначив необхідність посилення уваги, опіки з боку держави над ветеранами та дітьми-сиротами: “Ми повинні працювати так, щоб через п’ять років в Україні не було дітей-сиріт, що виховуються у дитячих будинках. Всі вони мають жити у сім’ях”.

Говорячи про молоде покоління та його майбутнє, Глава держави крім іншого підкреслив: “В освіті треба використовувати найновітніші технології, створювати школи для обдарованих дітей, опікуватися ними”.

На завершення зустрічі Президент побажав присутнім плідної роботи. “Сьогодні у вас починається нове життя. Враховуйте новаторський підхід в усіх сферах своєї діяльності. Не бійтеся залучати до роботи ініціативних людей, молодь", - сказав він, додавши, що делегуючи новопризначеним керівникам свої повноваження на місцях обов’язково вимагатиме від кожного з них добрих результатів.

Метки к статье: Президент, Віктор Янукович, держава, закони, корупція, ріст економіки, посади, економічні реформи

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.