15:07 - 28.08.10

Захистимо надра Херсонщини!

На Херсонщині проводяться оперативно-профілактичні заходи щодо протидії незаконному видобутку та реалізації кварцового піску.

Надра Херсонської області багаті на нерудні корисні копалини. Це, насамперед, будівельний і кварцовий пісок. До того ж, на території області розташована найбільша в Європі Олешківська піщана пустеля, площею до 200 тис. гектарів. Її сировину (скляні піски) використовують у будівельній промисловості та для виготовлення скляних виробів.

Розробками корисних копалин місцевого значення та їх реалізацією в області займаються 33 суб’єкта підприємницької діяльності.
Однак ситуація з їх використанням викликає занепокоєння правоохоронців. У багатьох випадках добування піску з русел річок та піщаних кар’єрів ведеться незаконно. А це призводить до розмивання берегів, підтоплення земельних угідь, житлових будинків і господарських будівель. Виконуючи доручення губернатора, начальник УМВС України в Херсонській області Валерій Літвін розпорядився посилити а. Тож з метою посилення протидії злочинності та корупції, захисту державних інтересів у сфері надрокористування, пов’язаних насамперед із видобутком та реалізацією піску, з 26 серпня на території Херсонської області проводяться оперативно-профілактичні заходи, до яких залучено найбільш досвідчених працівників основних галузевих служб.

Правоохоронці перевіряють суб’єкти господарювання у сфері експлуатації родовищ корисних копалин щодо виконання умов, які передбачені у наданих їм ліцензіях та дозволах. Зокрема, наявність майнових комплексів та достовірність документів, на підставі яких видавалися відповідні дозвільні документи. Міліціонери відпрацьовують місцеві органи самоврядування та виконавчої влади з метою викриття зловживань під час надання ними відповідних погоджень, а також виявляють факти незаконного відведення земельних ділянок та оренди землі під розробку родовищ корисних копалин, пов’язаних із видобутком та реалізацією піску. Перевіряють обґрунтованість оцінки, визначення вартості та здійснення оплати за користування земельними ділянками.

На автошляхах області збільшено пости ДАІ, які зупиняють вантажівки з піском і перевіряють документи. За перший день відпрацювання працівники ДАІ спільно з УБОЗ перевірили 15 автомобілів, вщент завантажених піском, які курсували один за одним у напрямку обласного центру. Це й зрозуміло – адже нині сезон ремонтів та будівництва і пісок - на вагу золота. У водіїв не було жодних документів на вантаж. Також правоохоронці перевірили 4 місця незаконного видобування піску у Скадовському, Генічеському районах та Новій Каховці.

На території лісництва у Цюрупинському районі правоохоронці виявили місце незаконного добування піску. Там стояли ескалатори та вантажівки. У відношенні службових осіб товариства з обмеженою відповідальністю, що займались незаконним добуванням піску та його реалізацією, порушено кримінальну справу за ч.2 ст.364 Кримінального Кодексу України “Зловживання владою або службовим становищем”. Своїми діями службові особи нанесли збиток державі на суму близько 10 мільйонів гривень.

ВЗГ УМВС України
в Херсонській області

Метки к статье: Херсонська область, кварцовий пісок, оперативні заходи, видобуток, протидія, УМВС, В.Літвін

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.
КАЛЕНДАРЬ
РЕКЛАМНЫЕ ССЫЛКИ