12:00 - 27.09.10

Це корисно знати приватним підприємцям

З приватним підприємцем – платником фіксованого податку у трудових відносинах перебувають п'ять осіб. Один із працівників йде у щорічну оплачувану відпустку. Чи можна на період його відсутності прийняти на роботу іншу особу?

Згідно зі ст. 14 Декрету КМУ «Про прибутковий податок з громадян» від 26.12.92 р. № 13-92 (зі змінами та доповненнями) підприємці, які сплачують фіксований податок, можуть мати лише п'ять найманих працівників.

Працівник, який взяв щорічну оплачувану відпустку, не припиняє трудових відносин зі своїм роботодавцем, тобто навіть у відпустці він залишається найманим працівником, то якщо тимчасово на його місце взяти ще одного працівника, то працівників буде шість, а це – порушення умов, що дають змогу підприємцю бути платником фіксованого податку.

Безумовно, підприємець може прийняти на роботу ще одну особу, але тоді доведеться перейти на загальну систему оподаткування.


Старший державний податковий інспектор
відділу масово – роз’яснювальної роботи та
звернень громадян

Ірина Щербина

Метки к статье: Херсон, приватний підприємець, трудові відносини, робота, відпустка

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.
КАЛЕНДАРЬ
РЕКЛАМНЫЕ ССЫЛКИ