17:09 - 22.02.11

Заходи щодо реалізації права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Службою у справах дітей обласної державної адміністрації проведено аналіз виконання в області плану заходів щодо реалізації права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейне виховання, створення належних умов для соціально-психологічної адаптації дітей, підтримки існуючих дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, сприяння їх створенню та розвитку

Станом на грудень 2010 року в Херсонській області функціонують 136 прийомних сімей та 17 дитячих будинків сімейного типу, де виховуються 388 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Про це повідомляє служба у справах дітей обласної державної адміністрації.

Прийомні сім’ї створені у всіх районах та містах області: у Горностаївському районі функціонує 15 прийомних сімей, у Чаплинському - 11, у Скадовському, Бериславському, Високопільському по 10, у Каланчацькому – 9, у Генічеському, Голопристанському по 8, у Цюрупинському – 7, у Великоолександрівському, Верхньорогачицькому – 6, у Білозерському, Іванівському, Нововоронцовському та Новотроїцькому по 5, у Великолепетиському, Нижньосірогозькому по 4, у місті Херсоні та Каховському 3, і по одній прийомній сім'ї у м. Нова Каховка та у м. Каховка. В них виховуються 281 дітей відповідної категорії.

З 17 дитячих будинків сімейного типу 2 знаходяться у місті Херсоні, 15 дитячих будинків сімейного типу знаходяться в районних центрах та сільській місцевості. З них 4 – у Нововоронцовському районі, 3 - у Білозерському районі, по 2 – у Горностаївському, Генічеському та Цюрупинському районах, по 1 – у Високопільському та Скадовському районах. В них проживають 107 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Загальна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих в Херсонській області до сімейних форм виховання, в прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу, у 2010 році склала 58 дітей. З них до дитячих будинків сімейного типу у 2010 році влаштовано 16 вихованців. До прийомних сімей влаштовано протягом 2010 року 42 дитини цієї категорії.

Службою у справах дітей обласної державної адміністрації разом із місцевими службами у справах дітей протягом року здійснювався контроль за виконанням угод про організацію діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, за умовами проживання, виховання прийомних дітей та дітей-вихованців, аналізували стан виховання, утримання і розвиток дітей у цих сім’ях на основі інформації, що надавались соціальними працівниками, вихователями дошкільних навчальних закладів або класними керівниками, де навчаються діти, дільничими лікарями-педіатрами, дільничними інспекторами місцевого відділу міліції та під час особистого відвідування прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу та спілкуванням з батьками й дітьми. Аналізуючи результати відвідування сімей, можна побачити, що між вихованцями та батьками-вихователями, прийомними батьками та прийомними дітьми склалися стосунки побудовані на взаємній повазі та довірі. Батьки-вихователі та прийомні батьки забезпечують належний догляд за збереженням здоров'я вихованців та прийомних дітей, у разі необхідності приймають відповідні міри щодо його покращення, дотримуються рекомендацій лікарів.

Щорічно здійснюються обстеження, медичний огляд, оздоровлення та у разі необхідності лікування. Навчальна діяльність та шкільна успішність дітей різна у відповідності до їх розумового, психічного та фізичного розвитку. Під соціальним супроводженням центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді області перебувають всі прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу. Службами у справах дітей області спільно з центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із залученням необхідних спеціалістів проводяться бесіди з прийомними батьками та прийомними дітьми щодо виховання, ведення здорового способу життя, спілкування з однолітками та дорослими тощо. При потребі, з батьками та вихованцями, працюють психологи районних чи міських центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, надаються рекомендації щодо подолання проблем та конфліктних ситуацій, створення в сім'ях атмосфери «емоційної захищеності». Проявів асоціальної поведінки з боку дітей-вихованців та прийомних дітей не було. За результатами перевірок надані конкретні пропозиції щодо покращення стану утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях.

Метки к статье: Херсонщина, діти сироти, піклування, сімейне виховання, всиновлення

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.
КАЛЕНДАРЬ
РЕКЛАМНЫЕ ССЫЛКИ
  • Купить starline m31
  • Продажа и установка автосигнализаций Starline. Сертифицированный техцентр
  • starline-twage.ru