09:14 - 28.02.11

Ярмарок на масляну

Старовинна народна традиція закликати весну й проводжати зимові холоди - масляна, її святкують тиждень перед Великим постом. Зібратися разом на міський ярмарок на масляну запросив міський голова Скадовської міської ради Гавриш Олександр Васильович.
Ярмарок на масляну

Ярмарок відбувся 26 лютого на майдані районного Будинку культури.
Ярмарок на масляну

Морозний день та легкий сніжок не злякали скадовчан. Зранку на майдані велися приготування - на стовпі з’явилися подарунки для сміливців, розводили вогонь у печі для випікання млинців. На ярмарку торгували місцевим рисом , молочною продукцією, випічкою, запашним медом, виробами народних умільців, скоштували Тягінських ковбас (справжніх без барвників та смакових добавок), а млинці, вареники, чебуреки й шашлики були на різні смаки.

Сценарієм свята став календар масляної, кожен її день має власне значення. День перший – зустріч масляної, на майдані співали пісні та зустрічали масляну народними танками. День другий «заиграши», починалися гуляння й святкування. Третій день знаний пригощаннями. Саме тоді міський голова привітав всіх та побажав зустріти тепло весни щиро й добрими святкуваннями розтопити холод та впустити справжнє тепло до кожної домівки й у душі кожного, щоб завершити тиждень у «прощену неділю» з чистим серцем, утворивши лад у відносинах з ближніми, забувши образи та недобрі справи.
Ярмарок на масляну

Середа славна широким пригощанням, тож Олександр Васильович всіх запросив пригоститися млинцями, їх солодкі - з варенням, медом та згущеним молоком роздавали всім охочім. А що ж четвер, його знають як «широкі гуляння», тут свої вміння проявили хлопці. Глядачі свята перетворилися на вболівальників команд «Спортсмени» та «Морячки». Хлопці ладно ходили на лижах, проходили естафету, грали у футбол незвичним м’ячем, хоч той був важким і дивакуватим, та голу нікому не забили, тягли канат, а перемогою змаганням стала дружба й солодкі гостинці.

Спортивну витримку та неабияке вміння проявили хлопці, збираючись на стовп, дивно, але це добре виходило у менших та спритніших, ніж у сильних та важких. Тож довго чекати сміливців не довелося, всі призи, дві м’які іграшки та дві пляшки шампанського, швидко опинилися у нових власників.

Інші дні масляної неділі провели артисти театру «У моря», частушки й веселі перемовини повідомили про тещині вечірки у п’ятницю , на сцену запросили справжніх молодят Наталю та Сергія Цілинків, вони вміло вальсували у знак їхнього кохання та отримали на згадку подарунок від міського голови.

Згадали й про суботу, коли у гості на пригощання запрошують родину чоловіка. Неділя - день прощення та проводи масляної, на честь цього дня всіх закликали пам’ятати лише добро, залишивши зло та зиму у минулому.

Щирі, веселі та запальні всі наші артисти добре провели свято, вони створили незабутньо веселий настрій, дзвінкі вірші дарували юні ведучі, чудово танцювали діти з ансамблів «Весёлые ребята», «Провінційний балет», «Каравела» (справжні актори, яким не заважає ні мороз, ні вітер). Старовинні пісні та сучасні твори виконали співочі колективи з сіл району, спонукаючи глядачів підтанцьовувати веселим мотивам. Подяка їм за талановите виконання.

Ярмарок на масляну проводився за ініціативи міського голови Олександра Васильовича Гавриша і підтримки співорганізаторів ярмарку: компанії "АТБ Маркет", генеральний директор Євтеєв Дмитро Олегович, Скадовського районного споживчого товариства, голова правління Мурадов Ідріс Вілоятович, Дякуємо Вам, шановні співорганізатори, за допомогу у створенні цього свята - ярмарку на масляну.

Яскраве й незабутнє дійство створили творчі колективи міста і району завдяки професійному і творчому режисеру свята О.П.Чепіногі, загальній організації директора Скадовського РБК А.І.Волошина й начальника відділу культури і туризму Скадовської РДА В.А.Шаронова. Свято набуло доброго загального настрою завдяки віртуозній грі артистів театру "У моря" Скадовського РБК та виступам колективів, які підготували веселі весняні номери. Підкріпленням до доброго настрою стали смачні млинці, які дуже прийшлися до душі глядачам, за що велике спасибі всім кухарям, які готували їх до свята.

Велика подяка товаровиробникам - ДПДГ інститут рису УААН, СГВК «Лідія», агрофірмі "Прогрес" та приватним підприємцям - Яблонському О.І., Безтравному О.В., Пащенко А.Ф., Дерчик Н.А., бджолярам - родинам Турик та Чумаченко за продукцію представлену для продажу на ярмарку. Особлива подяка юним майстрам за цікаві вироби на ярмарку, їх організували відділ освіти та Центр дитячої та юнацької творчості.
Ярмарок на масляну

Ярмарок на масляну

Ярмарок на масляну

Ярмарок на масляну

Ярмарок на масляну

Метки к статье: Херсонщина, Скадовськ, масляна, ярмарок, О.Гавриш

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.