14:23 - 29.03.11

Відбулося розширене засідання колегії Херсонської обласної державної адміністрації та Державного агентства водних ресурсів України

У залі засідань управління Північно-Кримського каналу відбулося розширеного засідання колегії Херсонської обласної державної адміністрації та Державного агентства водних ресурсів України з питання “Про роботу Херсонського обласного виробничого управління меліорації та водного господарства, районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування по підготовці меліоративних систем області до поливного сезону 2011 року в частині виконання спільних заходів Угоди щодо регіонального розвитку Херсонської області”.

Участь у засіданні взяли голова Державного агентства водних ресурсів України Василь Сташук, голова обласної ради Віктор Пелих, заступники голови обласної державної адміністрації, начальник Херсонського обласного виробничого управління меліорації та водного господарства Єгор Коваленко, академік-секретар відділення землеробства, меліорації і механізації Національної академії аграрних наук України Михайло Ромащенко, директор інституту землеробства південного регіону Національної академії аграрних наук Раїса Вожегова.

З доповіддю про підготовку меліоративних систем області до поливного сезону 2011 року в частині виконання спільних заходів Угоди щодо регіонального розвитку Херсонської області виступив заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Гонтар. У своєму виступі віз зазначив, що області налічується 426,8 тисяч гектарів зрошуваних земель, або 1,6 % від загальної площі сільгоспугідь, у тому числі від державних зрошувальних систем – 384,5 тис. га, з них від Каховської зрошувальної системи – 243,1 тис. га, Північно-Кримського каналу і Краснознам’янської зрошувальної системи – 102 тис. га, Інгулецької зрошувальної системи – 18,2 тис. га, локальні зрошувальні системи – 21,2 тис. га, місцеве зрошення – 42,3 тис. га.

Водогосподарський комплекс області є одним найпотужнішим в Україні, до складу якого входять 10523,3 км відкритих каналів, 9168,3 км трубопроводів, 22630 гідротехнічних споруд, 411 насосних станцій, сумарною продуктивністю 431,0 куб.м/с та сумарною потужністю 433,8 тис.кВт.год та інші об'єкти загальною балансовою вартістю 2126,4 млн.грн. Наявність дощувальних машин становить 3025 одиниць, у тому числі: ДМ «Фрегат» - 2698, ДФ-120 «Дніпро» - 31, ДДА – 100 МА – 176 одиниць.

Краплинне зрошення впроваджено на площі 20 тис. га, що на 1,5 тис. га більше показника 2009 року, і вони будуть щорічно зростати. Найбільші площі під краплинним зрошенням зосереджені у Каховському районі, де цей спосіб поливу впроваджено на площі 6,4 тис. га, Цюрупинському – 3,4 тис. га, Білозерському – 2,3 тис. га, м. Нова Каховка – 1,8 тис. га, Голопристанському районі — 1,6 тис. га.
Найвищі показники використання зрошуваних земель у Горностаївському районі та місті Нова Каховка — 100 %, в Каховському районі — 99,2%, Генічеському районі — 74,6%. Низький відсоток використання зрошення у Великоолександрівському районі — 8,3%, Нововоронцовському – 17,2%, Бериславському — 35,6 %, Голопристанському районі — 40,2%, і за останні роки в цих районах площі використання не збільшувалися.

Завдяки створенню в області позитивного інвестиційного клімату, вкладаються власні кошти інвесторів на відновлення внутрішньогосподарських меліоративних систем за рахунок розвитку краплинного зрошення, реконструкції господарських трубопроводів. Таких площ, що використовуються інвесторами налічується біля 120 тисяч гектарів що становить 43 відсотки від площ задіяних в поливі.
Зокрема за рахунок власних коштів сільгосптоваровиробників протягом останніх років придбано 239 дощувальних машин.

Ефективності використання зрошення та збільшення площ поливів сприяє підтримка держави по частковій компенсації сільгосптоваровиробникам вартості електроенергії спожитої на зрошення. Кабінетом Міністрів України на ці цілі було протягом 2003 – 2010 років виділено 147 млн. грн, у тому числі у 2010 році – 16,8 млн. грн.

Важливим фактором у підготовці та збільшення площ використання зрошуваних земель стало підписання у 2010 році Угоди між Кабінетом Міністрів
України, обласною радою та облдержадміністрацією щодо регіонального розвитку Херсонської області, предметом якої є узгодження діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо здійснення протягом 2011 — 2013 років спільних заходів з реалізації Стратегії економічного і соціального розвитку Херсонської області до 2015 року.

Пріоритетним напрямком узгодженої діяльності сторін залучених до виконання Угоди є розвиток зрошуваного землеробства.
У відповідності до обсягів державного фінансування, передбаченого в Угоді, облводгоспом спільно з Головним управлінням економіки облдержадміністрації та Держводагентством своєчасно підготовлено і направлено до Мінекономіки титульні списки та експертні висновки проектно-кошторисної документації з обсягом фінансування 10 млн. грн на такі об’єкти:

- реконструкція міжгосподарської Калініносільської зрошувальної системи Бериславського району в обсязі 6,1 млн. грн;
- реконструкція державної насосної станції № 12 розподільчого каналу Р-5-1 Новотроїцького району в обсязі 2,03 млн. грн;
- реконструкція державної насосної станції № 19 розподільчого каналу Р-2 Новотроїцького району в обсязі 1,87 млн. грн.
Окрім об’єктів державної власності переліком передбачено проведення реконструкції внутрішньогосподарських мереж в обсягах 130 млн. грн, у тому числі за рахунок фінансування з місцевих бюджетів 10 млн. грн і 120 млн. грн з інших джерел.

Також під час спільного засідання між головою Херсонської обласної державної адміністрації Миколою Костяком та головою Державного агентства водних ресурсів України Василем Сташуком підписано рішення Про роботу Херсонського обласного виробничого управління меліорації та водного господарства, районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування по підготовці меліоративних систем області до поливного сезону 2011 року в частині виконання спільних заходів Угоди щодо регіонального розвитку Херсонської області.

Зокрема у рішенні визначено спільні організаційні дії Херсонської обласної державної адміністрації та Державного агентства водних ресурсів України з розробки та виконання заходів Угоди задовільними і такими, що потребують додаткового розвитку та цілеспрямованої роботу з боку центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування; Державному агентству водних ресурсів України сприяти виділенню коштів на співфінансування у 2011 році з державного бюджету об'єктів, передбачених спільними заходами Угоди за пріоритетним напрямком «Розвиток зрошуваного землеробства»; Херсонській обласній державній адміністрації спільно з органами місцевого самоврядування забезпечити передбачення коштів у місцевих бюджетах для співфінансування заходів Угоди в частині розвитку внутрішньогосподарських зрошувальних систем. А також затверджено спільні дії Херсонської обласної державної адміністрації та Державного агентства водних ресурсів України щодо забезпечення сталого функціонування меліоративних систем Херсонської області та ефективної реалізації заходів Угоди в частині розвитку зрошуваного землеробства, з урахуванням обговорення цього питання на спільному засіданні.

Метки к статье: Херсон, М.Костяк, засідання, колегія, ХОДА, Державне агентство водних ресурсів України

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.
18:10
Поліція дбає про безпечний шлях дітей до школи
17:55
Злочини, які сталися на Херсонщині упроловж минулої доби
14:58
Херсонське мiське товариство грекiв "Еллада" вiдвiдало яскравий фестиваль "Мега Йорти"
10:41
На День Херсона отметили годовщину создания Музея национальных культур
09:34
Ещё не назначенный директор херсонской ТЭЦ уже испугал ряд чиновников
11:28
Ко Дню Херсона общественность по поводу Юрия Гусева сделала заявление
09:57
Нардеп від Херсонщини Колихаєв підтримав створення додаткових джерел фінансування дорожнього фонду
09:14
Ігор Колихаєв: "Зроблю все, аби на Херсонщині розвивати рибне господарство швидкими темпами" (відео)
09:07
Херсонские кандидаты «вырыли топор войны»
16:44
Утриманці слідчого ізолятара залишились без наркотиків (фото)
КАЛЕНДАРЬ
РЕКЛАМНЫЕ ССЫЛКИ