10:14 - 05.04.11

«Фронт Змін» зупинив закриття шкіл на Донбасі

Після поїздки лідера «Фронту Змін» Арсенія Яценюка до Донецька і його зустрічей із батьками учнів, звернень до місцевої і центральної влади - рішення про закриття шкіл на Донбасі пообіцяли переглянути.

На перший погляд здається, реформа середньої освіти уряду Миколи Азарова, яка зараз розгортається в Україні, має на меті економію бюджетних коштів і навіть поліпшення якості освіти. За рахунок шкіл, які планують скоротити, буде нібито покращено матеріальну базу решти навчальних закладів. А на зекономлені від скорочення кількості шкіл бюджетні кошти влада навіть обіцяє побудувати нові.

Але, як показує досвід Донбасу, реформа освіти в регіонах прямо протилежна обіцянкам влади. Ті 3 мільйони гривень (10% від бюджету Донецької області на освіту), які місцева влада хоче заощадити за допомогою закриття шкіл, - значно, в десятки разів менша за ту суму, на яку 2011 року збільшено фінансування адміністрації президента, уряду, Верховної Ради, Генпрокуратури (5 мільярдів гривень).

«Закривати школи можна лише в тому випадку, якщо дітей переводять в кращі навчальні заклади», - заявив Арсеній Яценюк. - Але в цій реформі, як і у всіх решта, все відбувається зовсім не так, як обіцяють уряд і чиновники в регіонах».

Багато шкіл, які влада хоче закрити, перебувають у хорошому стані та, очевидно, цікавлять уже знайдених чиновниками покупців. Сусідні школи, куди переводять дітей, і так переповнені, до багатьох із них дуже далеко добиратися. За словами матері одного з учнів школи № 100 в Макіївці, яку планують закрити і перевести дітей до іншої, 102-ї школу, до неї - цілих 7 кілометрів, а це - 4 спуски і підйоми. А учням школи № 77, яку влада також планує закрити, до найближчої школи доведеться йти аж 10 кілометрів. Щоправда, їм обіцяють виділити шкільний автобус, але цим обіцянкам вже не один рік. І батьки їм не вірять.

А щодо економії коштів і підвищення якості освіти, то, як повідомляють батьки учня 1 класу 62-ї школи в Макіївці, під час вступу до школи треба здати 400 гривень на парту. А потім - ще давати гроші на лінолеум і лагодження вікон. І така ситуація – повсюди в Україні. «Зупиніть вакханалію закриття шкіл, перестаньте лякати батьків правоохоронними органами та почуйте нарешті людей, - звернувся до донецьких очільників Арсеній Яценюк. - Створіть комісію, зустріньтеся з батьками і разом вирішіть, де буде краще їхнім дітям. Я, звичайно ж, за кожним випадком закриття школи звернуся до Генпрокуратури. Але ж ці батьки - люди, з якими ви зустрічаєтеся на вулицях щодня, ви тут усі разом живете, і ви не обіцяли їм на виборах, що будете закривати лікарні та школи», - сказав він.

«Фронту Змін» за активного сприяння батьків вдалося відстояти 4 школи в Макіївці (№ № 44, 45, 77), три в Донецьку (№ № 111, 136, 77), 4 - у Ясинуватському районі Донецької області. Але донецька влада продовжує стверджувати, що через брак бюджетних коштів школи й далі закриватимуть.

«Ми допоможемо батькам відстояти в судах конституційне право дітей на освіту. І не допустимо закриття шкіл по всій Україні», - заявив під час свого перебування в Донецьку Арсеній Яценюк.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.
20:03
Херсонцы приняли решение таскать мэра «пятой точкой» по всем лестницам города, пока он не приведёт их в порядок (+ фоторепортаж)
19:25
Киевляне заявляют: столичные коммунальщики – как инопланетяне или «снежный человек» (+ фоторепортаж)
14:11
Патрульні затримали батька й сина, які ймовірно стріляли з пістолета на зупинці
11:07
44-річний херсонець розтрощив автомобіль та дорожню огорожу
10:36
В Херсоне известный мужчина с женщинами разговаривает исключительно с применением нецензурной брани (видео)
09:57
Киевляне заявляют: столичные коммунальщики – как инопланетяне или «снежный человек» (+ фоторепортаж)
20:41
В Херсоне прокурорский беспредел продолжается, даже после убийства Гандзюк
16:01
В центре Киева массово валят лес под строительство нового ТРЦ (+ фоторепортаж)
12:14
Херсонська ОДА замість будівництва очисних споруд знову «вирішує питання»
10:11
Місця проведення ремонту працівниками "Водоканалу"
КАЛЕНДАРЬ
РЕКЛАМНЫЕ ССЫЛКИ