12:03 - 16.06.11

Міліція Херсонщини протидіє браконьєрству та викриває рибінспекторів, які сприяють знищенню водних багатств області

В Україні з 1 квітня введена заборона на вилов риби та інших водних живих ресурсів. Але незважаючи на заборону, на ринках Херсонщини цього продукту, особливо риб цінних порід, продається все більше. Проблема боротьби з браконьєрством в області стоїть дуже гостро. І хоча міліція спільно з прокуратурою проводять постійну роботу в цьому напрямку, рибні запаси річок та лиманів невпинно зменшуються через неконтрольований вилов, браконьєрські атаки та “кришування” їх рибінспекторами.

Особливо страждає від дій браконьєрів акваторія Дніпро-Бузького лиману, частина якої знаходиться на Херсонщині. Розмаїття життя у цих водах настільки велике, що багато дослідників вважають їх заповідними (тільки риб нараховується близько шістдесяти видів). А у деяких місцях, як Дніпровському заборонному просторі, не дозволяється рибалити взагалі.

Ще кілька десятиліть тому рибна продуктивність Дніпро-Бузького лиману була дуже високою, але за останні кілька років водних живих ресурсів у лимані значно поменшало. І пов’язано це насамперед з браконьєрським промислом.

Тож за вказівкою начальника УМВС Валерія Літвіна та прокурора області Костянтина Свіденка на території Херсонщини проводиться спецоперація “Нерест”.

У результаті проведення спецоперації правоохоронці викрили групу браконьєрів, які на моторних човнах займались незаконним виловом риби у Дніпровському забороненому просторі акваторії Дніпро-Бузького лиману.

Зі свідчень затриманих стало відомо, що вони виловлювали більше 500 кілограмів риби в день. Браконьєри повідомили, що платили рибінспекторам чималі суми хабарів за безперешкодний вилов риби.

Міліціонери разом з прокуратурою області провели ряд обшуків у приміщенні Херсондержрибоохорони, рибоохоронного посту «Червона хата», в будинках рибінспекторів та браконьєрів. Вилучено незареєстровану зброю, боєприпаси, димові шашки, заборонені знаряддя лову, раколовні пристрої та риболовні сітки. У відношенні затриманих рибінспекторів прокуратурою області порушені кримінальні справи по трьом статтям. На теперішній час проводиться розрахунок збитків, нанесених навколишньому середовищу. Проведена спецоперація допоможе зберегти хоча б частку рибного багатства Дніпро-Бузького лиману.

Правоохоронні органи Херсонщини дуже стривожені екологічною обстановкою, яка склалася навколо рибних запасів. Якщо найближчим часом ситуація не зміниться, то у колись багатих живими ресурсами водах не залишиться жодної живої істоти, а розмаїття видів риб наступні покоління бачитимуть лише на сторінках підручників. Міліція області спільно з прокуратурою і надалі проводитимуть заходи, направлені на викриття браконьєрів та злочинної діяльності органів, які повинні попереджувати незаконний вилов риби, а не сприяти йому.

Метки к статье: Херсонщина, міліція, браконьєрство, рибінспектори, водні багатства, знищення, протидія, Дніпро-Бузький лиман, “Нерест”

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.
21:02
Херсонцы заявляют: Украину может спасти только «Формула Маруса»
08:06
Получен ответ Премьера по поводу выделения средств для Южного онкоцентра
10:43
Херсон стал родиной истинного народовластия, где воля народа - закон
20:59
Херсонцы рассказали председателю ХОГА об истинном положении дел в области
08:56
Після зустрічі Ігоря Колихаєва з Гончаруков в Херсоні відбулось виіздне зачідання Комітету ВР
08:46
Херсонцы однозначно заявили: народом не рождаются, а становятся
17:39
У Херсоні відбулось судове засідання з обрання міри запобіжного заходу підозрюваному в підпалі будинку суддів
08:57
Селищний голова Херонської Антонівки зробив заяву щодо обшуків у нього
18:03
Херсонскую полицию до обысков у Семенчева не допустили
16:30
Cессия Бериславского горсовета проголосовала за Игоря Колыхаева
КАЛЕНДАРЬ
РЕКЛАМНЫЕ ССЫЛКИ