11:06 - 21.06.11

Микола Костяк закликав представників релігійних громад долучитися до вшанування пам’яті загиблих під час другої світової війни

20 червня 2011 року Микола Костяк зустрівся із представниками релігійних громад області. Голова обласної державної адміністрації розповів керівникам релігійних конфесій про поточний стан справ в економічній та соціальній сфері області, політичні та культурні події.

Під час свого спілкування він закликав присутніх до порозуміння та співпраці для творіння, а не руйнування, та запросив всіх до спільного діалогу.

Окремо Микола Костяк зупинився на питанні щодо організації заходів із вшанування пам’яті жертв війни в Україні та 70-ї річниці початку Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років та запросив представників релігійних громад долучитися до вшанування пам’яті загиблих під час другої світової війни.

Присутні схвально відгукнулися щодо тези про «політику невтручання» держави та органів влади у церковне життя, і подякували за участь церкви у світських заходах.

Голова Асоціації християнських церков Херсонської області, Херсонсько-Таврійської єпархії Української православної церкви Київського патріархату отець Іоанн Замараєв зачитав звернення до мешканців області приєднатися до заходів вшануванні пам’яті жертв війни в Україні та 70-ї річниці початку Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років.

До голови обласної державної адміністрації зі своїми проблемами та пропозиціями звернулися керівники єврейської, німецької, мусульманської, римо-католицької релігійних общин.

Звернення до мешканців Херсонщини
від релігійних громад області


Улюблені в Господі брати і сестри!

„Якщо не прощатимете людям гріхи їх, то і Батько ваш (Небесний) не пробачить вам гріхів ваших” (Мф.6,15).

Щиро прощати завжди важко, особливо, якщо тобі завданий серйозний біль. Нас можуть ображати і недруги, і друзі; завдавати збитку нашому благополуччю і конкуренти, і колеги по роботі; наносити душевні рани і ті, до яких ми байдужі, і ті, кого гаряче любимо. І рани ці часто нестерпно болісні - у подібних випадках люди говорять: таке пробачити неможливо.

Але велич людини, її Богоподобіє, у першу чергу, і полягає в здатності любити і прощати – приймати в своє життя праведних і грішних, розумних і не дуже, здорових і хворих, сильних і немічних. Звичайно, завдання це непросте. Нерідко людина виявляється нездатною прощати навіть не тому, що доброти не вистачає, а тому, що просто не вважає це за потрібне.

Чи можна пробачити репресії, що калічать долі тисяч і мільйонів людей, або військові злочини? Більшість категорично вигукне: у жодному випадку! І в цьому позначиться атеїстичне минуле нашої країни. Насправді ж Бог готовий пробачити кожному з нас будь-який гріх, але з категоричною умовою – якщо і ми пробачимо гріхи нашим ближнім і далеким – будь-які гріхи, без виключення, у тому числі і найжахливіші.

Німцям ми повинні пробачити їх вторгнення на нашу землю і ту страшну трагедію, яка з цим пов'язана. Політв'язні сталінських таборів повинні пробачити своїх суддів і наглядачів. Фіни – за війну, нав'язану їм Радянським Союзом. Поляки – за пакт Молотова-Ріббентропа і спільну радянсько-німецьку окупацію. Жителі Західної України – простити комуністам за насильницьке насадження радянських порядків на їх території, а радянські воїни, у свою чергу – пробачити бойовикам УПА за тих однополчан, які пали від куль Української повстанської армії.

На жаль, ще дуже і дуже багато хто до цього не готовий. Але до тих пір, поки не здійсниться цей високий акт Покаяння і Пробачення, не буде пробачення нам і від Бога. І країна наша не встане на ноги, а залишатиметься у стані ворожнечі. Розділення України на Південь і Захід, відсутність спільної мови, незгода і нерозуміння один одного розсіють нас, як колись будівельників Вавілонської башти розкидало по всьому світу за їх Боговідступництво.

Попереду чергова річниця початку Великої Вітчизняної війни – День скорботи і пам'яті загиблих, і це достатній привід замислитися над нашою історичною долею і, хай невпевнено, але все таки простягнути один одному руки. Цього дня ми всі повинні єднатися у помислах, духовних зусиллях та вчинках заради миру і добра, суспільної злагоди та гармонії.

Закликаємо вас, дорогі браття і сестри, піднести свої молитви до Всемилостивого Бога, аби у нашій країні вщухли пристрасті, завжди панував дух терпимості, миру і благодаті!
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите код: *
КАЛЕНДАРЬ
РЕКЛАМНЫЕ ССЫЛКИ