12:25 - 21.07.11

Презентовано ініціативу ряду громадських організацій, які входять до Комітету підзвітності влади та правового захисту населення при Херсонській обласній державній адміністрації

19 липня 2011 року в приміщенні приймальні Громадської ради при ХОДА відбулась прес-конференція на тему «Відповідальність депутатів перед виборцями».

На конференції була презентована ініціатива ряду громадських організацій, які входять до Комітету підзвітності влади та правового захисту населення при ХОДА – ХОО Комітету виборців України, Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень та газети «Вгору» щодо проведення моніторингу ефективності та якості роботи депутатів Херсонської міської ради з виборцями. Із доповідями виступили – Голова комітету Олександр Мошнягул, він же головний експерт дослідження, Василь Касьянов – менеджер ХОО КВУ, який презентував Інтернет сторінку «Доступний депутат», розроблену організацією.

Як відомо, на останніх місцевих виборах половину депутатів міських рад ми обирали за одномандатною або мажоритарною системою. Повернення «мажоритарки» законодавець пояснив необхідністю відновити зв'язок між виборцями та їхніми обранцями, який був втрачений за останні роки. Дійсно, партійні депутати попереднього скликання майже не працювали з виборцями і навіть практично перестали звітувати перед ними. Але чи відновився цей зв'язок насправді? Чи стала робота депутатів з виборцями активною та прозорою після виборів? Адже пройшло вже майже 9 місяців, і настав час для перших серйозних висновків.

Слід зазначити, що проблема ця є сьогодні доволі актуальною для міста. Виборець отримує обмаль інформації про роботу депутатів на округах. Лише одиниці знають, хто їх депутат та де він проводить прийом. Крім того, останнім часом міські депутати стали об’єктом зацікавленості з боку певних політичних сил, навіть почались спроби їхнього відкликання, які, на нашу думку, повинні ґрунтуватись на основі серйозного моніторингу та високій поінформованості виборців, а не на політичній доцільності. Інший політичний табір звинувачує опонентів в некомпетентності та заангажованості, але його представники в міські раді теж часто забувають про свої безпосередні обов’язки. Наприклад, в травневих громадських слуханнях з приводу підвищення тарифів на квартплату взяли участь лише окремі депутати, хоча закон їх прямо зобов’язує це робити. В такій ситуації виборцю доволі складно сформувати об’єктивне уявлення про діяльність своїх обранців.

Тому метою очікуваного моніторингу є об’єктивне дослідження діяльності кожного депутата Херсонської міської ради, виконання ним власних передвиборчих обіцянок та обов’язків, визначених законодавством, побудова відносин з виборцями.

У рамках моніторингу будуть проведені певні заходи. По-перше, буде поновлено «походи до депутатів», волонтери різних громадських організації відвідають депутатів під час прийому ними виборців, поспілкуються як з першими, так і з другими. Буде проведено два опитування громадської думки стосовно оцінки ефективності депутатської діяльності виборцями. Перше опитування - експертне, друге - телефонне. Також моніторингом передбачено збір та аналіз всієї офіційної інформації про роботу депутатів (ЗМІ, Інтернет). За результатами дослідження буде виданий Аналітичний звіт, який, між іншим, міститиме підготовані в процесі моніторингу рекомендації щодо покращення роботи депутатів з виборцями. Всі результати моніторингу будуть презентовані на круглому столі, який відбудеться в жовтні 2011 року.

Всі заходу проекту будуть висвітлюватись в газеті «Вгору». Крім того, на сайті «Політична Херсонщина» створено спеціальний розділ «Доступний депутат», який стане справжнім путівником по депутатській діяльності міста. На ньому буде розміщена інформація про права та обов’язки виборців та депутатів, місця та час депутатських прийомів, вся цікава та корисна інформація, яка буде виникати під час дослідження.
Комітет підзвітності влади та правового захисту населення громадської ради при ХОДА буде координувати всі заходи моніторингу.

Метки к статье: Херсон, ХОДА, громадські організації, ініціатива

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.
21:02
Херсонцы заявляют: Украину может спасти только «Формула Маруса»
08:06
Получен ответ Премьера по поводу выделения средств для Южного онкоцентра
10:43
Херсон стал родиной истинного народовластия, где воля народа - закон
20:59
Херсонцы рассказали председателю ХОГА об истинном положении дел в области
08:56
Після зустрічі Ігоря Колихаєва з Гончаруков в Херсоні відбулось виіздне зачідання Комітету ВР
08:46
Херсонцы однозначно заявили: народом не рождаются, а становятся
17:39
У Херсоні відбулось судове засідання з обрання міри запобіжного заходу підозрюваному в підпалі будинку суддів
08:57
Селищний голова Херонської Антонівки зробив заяву щодо обшуків у нього
18:03
Херсонскую полицию до обысков у Семенчева не допустили
16:30
Cессия Бериславского горсовета проголосовала за Игоря Колыхаева
КАЛЕНДАРЬ
РЕКЛАМНЫЕ ССЫЛКИ