08:09 - 27.07.11

Микола Костяк взяв участь у всеукраїнській селекторній нараді з питань земельної реформи

26 липня у студії селекторних нарад ВАТ «Укртелеком» голова обласної державної адміністрації Микола Костяк взяв участь у всеукраїнській селекторній нараді з питань земельної реформи під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка.

Під час селекторної наради обговорювалися питання завершення земельної реформи в країні та проведення масштабної роз’яснювальної кампанії.

Микола Присяжнюк зауважив, що за результатами вивчення досвіду аграрних країн Східної Європи, в частині орендної плати за землю, можна констатувати, що в Україні вона є значно нижчою за європейську. Тому перед всіма гілками влади поставлено завдання провести відповідно роботу щодо дотримання законодавства в частині підняття сплати за оренду земельних паїв не менше 3%.

Також Міністр аграрної політики проанонсував проекти двох Законів України, які унеможливлять продаж землі іноземцям та створять сприятливий клімат для місцевих сільських господарств: «Про консолідацію сільськогосподарських земель» та «Про родючість грунтів».

«Сьогодні єдине завдання для всіх гілок влади, яке поставив Президент України Віктор Янукович – впровадження реформ. Земельна реформа - одна з головних реформ, бо має доленосне значення для аграрного сектора та держави в цілому. Ця реформа триває 20 років і це не може не сказатися на українському селі. Для того, щоб наростити обсяги виробництва і призупинити деградацію українського села – необхідно завершити земельну реформу.», - зазначив Міністру України.

«Один відсоток від орендної плати за землю повинен спрямовуватися до спецфондів сільських та селищних рад та витрачатися на соціальні потреби відповідної громади». Про це заявив Микола Присяжнюк.

Міністр аграрної політики зазначив, що відповідно до проектів Законів, які зараз знаходяться на розгляді у Верховній Раді України, іноземці не матимуть прав на придбання землі (тільки оренда). Для унеможливлення монополізму на сільськогосподарські землі з боку великих землевласників, держава створюватиме конкурентні умови (не менше 3-х великих орендарів землі на території відповідної територіальної громади).

Також Микола Присяжнюк розповів про перспективи створення Державного аграрного банку, який буде не тільки надавати відповідні банківські послуги у сфері земельних відносин, а й страхувати ризики.
Згадав керівник відомства і про пільгове виділення землі, зокрема для молоді, що працюватиме у сільській місцевості.

Також під час наради Міністр заслухав звіти областей про стан проведення роз’яснювальної роботи з питань завершення земельної реформи.
Голова обласної державної адміністрації Микола Костяк звітував про стан проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи в області. Зокрема він зазначив, що на Херсонщині активно ведеться робота із впровадження земельної реформи, і для області є надзвичайно важливим питання ефективного використання сільськогосподарських земель.

«В області створено групу спікерів за участю представників громадськості та спеціалістів-аграріїв, які проводять роз’яснювальну роботу у населених пунктах області. Для власників земельних паїв підготовлено та роздано буклети із роз’ясненнями проектів законодавчих актів про ринок землі, державний земельний кадастр. Постійно проходить навчання для сільських та селищних голів. Херсонщина сьогодні активно впроваджує у життя всі положення земельної реформи», - зазначив Микола Костяк.

Наприкінці наради Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк надав доручення про щотижневе звітування всіх областей про стан проведення роз’яснювально роботи та оголосив кілька постановчих завдань.

Метки к статье: М.Присяжнюк, М.Костяк, селекторна нарада, земельна реформа

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.
16:05
За добу у Бериславському районі поліцейські виявили посіви наркорослин на понад 500 тисяч гривень
14:03
На Херсонщині затримали "лісоруба"
11:56
На Херсонщині поліцейські зупинили автомобіль, в якому перевозили психотропні речовини на 300 тисяч гривень
11:42
Водна поліція продовжує стежити за збереженням водних біоресурсів Херсонщини
11:08
У суперфіналі Української Стрітбольної Ліги команда з Нової Каховки увійшла у десятку кращих
08:54
С херсонского мостоперехода украдено за 10 лет три первоначальных стоимости
07:52
Руководство ХОГА предложило общественности вариант как в сказке про Федота – Стрельца
12:36
В Херсоні вшанували пам'ять загиблих при виконанні службових обов’язків правоохоронців
10:14
Игроки "Продексима" освоили игру "Падел" (фото)
15:53
Трагедія готеля «Токіо» може повторитися в Херсоні?
КАЛЕНДАРЬ
РЕКЛАМНЫЕ ССЫЛКИ