Главная > Общество, Происшествия > На Херсонщині поліція з’ясовує обставини загибелі зграї червонокнижних птахів

На Херсонщині поліція з’ясовує обставини загибелі зграї червонокнижних птахів


11:50 - 23.02.21. Разместил: neo
Сьогодні вранці в Чаплинське відділення поліції зателефонував керівник біосферного заповідника «Асканія Нова». Директор науково-дослідної установи повідомив, що на їх території виявлені тушки понад 150 мертвих птахів кількох видів, серед них близько 30 огарів, яких занесено в Червону книгу України. Наразі на місці працює керівництво та слідчо-оперативна група місцевої поліції, також викликані спеціалісти ветеринарної служби.

На Херсонщині поліція з’ясовує обставини загибелі зграї червонокнижних птахів


За словами начальника відділення поліції Сергія Ященко, наразі кілька екземплярів птахів готуються для відправки на дослідження. Також працівники поліції разом із представниками заповідника здійснюють об’їзд навколишніх фермерських господарств з метою з’ясування, де могли птахи годуватися та чим оброблювалися поля.

Нагадаємо, на початку січня цього року на території заповідника вже був зафіксований мор 185 сірих журавлів, які занесені до Червоної книги. Поліцією за даним фактом було відкрите кримінальне провадження за ч.1 ст.239 Кримінального кодексу України. Наразі основною версією є те, що птахи скуштували зерно, яке місцеві фермери протруїли проти польових гризунів. Нині в дослідному інституті в м. Харків тривають необхідні експертизи, за результатами яких очікується встановлення причини загибелі птахів та надання цьому відповідної правової кваліфікації.

Відділ комунікації поліції Херсонської області

Вернуться назад