Главная > Общество, Происшествия > Браконьєри оскаржують правомірність порушення кримінальної справи

Браконьєри оскаржують правомірність порушення кримінальної справи


22:18 - 17.05.11. Разместил: oleyarnik katerina
Затримання 22 квітня поточного року в ході спецоперації працівниками УБОЗ Херсонщини групи браконьєрів визвало немалий резонанс не тільки в області, а і за її межами. Працівники одного з рибних господарств та науково-дослідницького інституту за одну добу незаконно виловили більше 40 тонн риби в Азовському морі. Встановлено, що тільки протягом квітня поточного року, здійснивши вилов близько 200 тонн риби, браконьєри нанесли збитки навколишньому середовищу на суму більше 3 млн. гривень.

Проведена оперативна комбінація змусила захвилюватися високих чиновників навіть у столиці. Практично вперше УБОЗ перекрило канали, по яких з бідолашного Азовського моря витікали мільйонні збитки у вигляді незаконно виловленої риби.

27 квітня 2011 року прокуратурою Херсонської області було порушено кримінальну справу одночасно за трьома статтями Кримінального Кодексу України: 364 – зловживання службовим становищем, 366 – службового підроблення та 249 – незаконного зайняття рибним промислом. Проте керівництво рибного господарства, працівники якого займалися браконьєрством, не погоджуються з прийнятим рішенням та подали до суду скаргу на дії слідчого прокуратури. Зловмисники мають намір затягнути розслідування справи та таким чином уникнути заслуженого покарання. Суддею Комсомольського суду м. Херсона скаргу прийнято та назначено слухання на 18 травня поточного року. Рішення, яке ухвалить суддя – правомірно чи неправомірно порушено кримінальну справу – дасть змогу визначити, що в Україні більш дієве: закон чи гроші?

Вернуться назад