21:32 - 09.06.14

На херсонщине песок не горит, но его скоро не будет

Практически весь песок на херсонщине добывается нелегально, варварски, бандитским способом. При этом на тех, кто пытается бороться за предотвращение экологической катастрофы, оказывается сумасшедшее давление всеми доступными способами. А если попробовать по закону? Вот сто из этого получается.

На херсонщине песок не горит, но его скоро не будет


ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ
“ Г Е О Р Е С У Р С И ”


Відкритий лист-звернення
трудового колективу товариства з обмеженою відповідальністю «Георесурси»


Щодо корупційних дій посадових осіб та депутатів Херсонської обласної ради, державних чиновників дозвільних та контролюючих органів області.
Дуже складна, нетерпима, критична ситуація, можна сказати крик душі, змусила кожного працівника нашого підприємства звернутися до суду, правоохоронних органів, громадських організацій, органів масової інформації, щодо перешкоджання діяльності нашого підприємства, погрози та шантажу з боку представників влади, безпідставних та безкінечних перевірок контролюючих органів, неможливість реалізувати своє право на працю в законний спосіб.

Наше підприємство - ТОВ «Георесурси» з 2002 року здійснює видобуток піску на Кардашинському родовищі будівельних пісків на території Великокардашинської сільської ради Голопристанського району Херсонської області. Експлуатація Кардашинського кар’єру розпочалася більше сорока років назад, але і на сьогодні він являється основним поставщиком піску високої якості для підприємств будівельної індустрії Херсонської, Миколаївської, Одеської областей, АРК Крим - публічне акціонерне товариство «Таврійська будівельна компанія», товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Хенкель Баутехнік (Україна)», товариство з обмеженою відповідальністю «Херсонська агро-промислова компанія», товариство з обмеженою відповідальністю «Інвестиційно-промислова група «Майстер», Товариство з обмеженою відповідальністю «Фомальгаут-Полімін”, товариство з обмеженою відповідальністю «Завод будівельних матеріалів № 1», товариство з обмеженою відповідальністю «Аскона-Південь» та ін. Колектив підприємства нараховує близько 100 висококваліфікованих спеціалістів (90% мають вищу освіту) та є жителями м. Херсона та Голопристанського району, а за нами більше 500 членів наших сімей.

Наше підприємство працює досконало дотримуючись положень законодавчих актів України, своєчасно та в повному обсязі здійснює в державний бюджет обов’язкові платежі (податки). Тільки за 2012-2014 роки ТОВ «Георесурси», навіть з урахуванням того, що весь 2013 рік практично не працювало, а в 4 кварталі 2013 року і зовсім не працювало, було сплачено до бюджету більше двох мільйонів гривень обов’язкових платежів, у тому числі плати за користування надрами, плату за користування земельними ділянками. Крім того, ТОВ «Георесурси» регулярно надає грошову спонсорську допомогу Великокардашинській сільській раді, школам Голопристанського району, громадянам.

ТОВ «Георесурси» є користувачем надр згідно спеціального дозволу на користування надрами № 2633 від 20.02.2002 року строком дії до 20 (двадцятого) лютого 2022 (дві тисячі двадцять другого) року, який був отриманий після проведення геологорозвідувальних робіт, визнання запасів будівельних пісків по Кардашинському родовищу, як достовірних балансових запасів, постановки їх на державний облік запасів корисних копалин України (лист Міністерства екології та природних ресурсів України вих. № 24155/06/10-11 від 09.12.2011 року та лист Держгірпромнагляду України вих. № 1/02-3.1.12/7642 від 07.10.2011 року).

Геологорозвідувальні роботи проводилися згідно Спеціального дозволу на геологічне вивчення № 2983 від 19.07.2007 р. для розширення площі родовища у межах раніше розвіданого, а також задля раціонального використання корисних копалин держави. Разом з цим, ТОВ «Георесурси» сплатило до державного бюджету у 2012 році - 352 900 гривен за отримання спеціального дозволу та ще 168 083 гривень – за геологорозвідувальні роботи.
Наше підприємство на законних підставах користується земельною ділянкою на якій розташований кар'єр (Договір оренди земельної ділянки від 05.10.2005 року, зареєстрований у Голопристанському відділі філії ДЗК України під номером 040572100321). Саме у зв’язку з геологічним вивченням, розширенням меж родовища та збільшенням площі його залягання, виникла законна необхідність оформлення нового акту гірничого відводу (акт гірничого відводу № 3 від 01.03.2002 року був виданий строком на десять років), який включає дорозвідану ділянку надр.

29 травня 2012 року у відповідності до вимог діючого законодавства, ТОВ «Георесурси» звернулось до Херсонської обласної ради з заявою про надання гірничого відводу для подальшої розробки діючого Кардашинського родовища корисних копалин місцевого значення (піску будівельного, лист ТОВ «Георесурси» вих. № 41 від 29.05.2012 року). ТОВ «Георесурси» долучило до клопотання про надання гірничого відводу, подане до Херсонської обласної ради, всі передбачені законодавством документи, які необхідні для надання гірничого відводу. Саме після цього звернення до депутатів обласної ради, почалися всі поневіряння та проблеми нашого підприємства. Замість об’єктивного, законного, всебічного розгляду звернення керівництво та депутати обласної ради займалися відписками, придумуючи всілякі протизаконні підстави для не розгляду нашої заяви по суті.

Керівництво підприємства жодного разу не було запрошене для розгляду нашого звернення на засіданнях профільних депутатських комісій. В той же час за ініціативи губернатора Костяка М. М., голови облради Пелиха В. Г. та окремих депутатів облради на підприємство посипалися численні перевірки усіх державних та недержавних органів, постанови про призупинку роботи, кримінальні справи проти керівництва підприємства.
Основною та єдиною підставою для розправи з підприємством – було відсутність гірничого відводу, який уперто, незаконно нам не затверджувала «чомусь» Херсонська обласна рада. Пізніше нашому керівництву пояснили «чому» - якщо «Георесурси» заключать ексклюзивний договір на реалізацію піску через «вказану» нам фірму, то гірничий відвід ми отримаємо відразу. Ось таке виходило «державно-приватне партнерство» у попереднього керівництва області.

А що ж обласна рада? Керівництво облради точно діяло за вказівками губернатора.
Лише 22 червня 2012 року (через 25 днів) Херсонська обласна рада надала відповідь про те, що наше клопотання щодо надання гірничого відводу буде розглядатися після оголошення робочою групою, затвердженою рішенням XIII сесії обласної ради VI скликання від 29 лютого 2012 року № 423, підсумків проведеної інвентаризації (лист Херсонської обласної ради вих. № 188-01/675-003-35/57 від 22.06.2012 року)?!
Яке відношення має дана «робоча група» до заяви нашого підприємства, та яким нормативним актом такі дії облради передбаченні нам ніхто так і не пояснив. Разом з тим, у відповідності до Постанови КМУ № 59 від 27 січня 1995 року затверджено Положення «Про надання гірничих відводів» (надалі Положення), яке встановлює порядок надання гірничих відводів (частини надр) користувачам на території України. Відповідно до п. 25 Положення, рішення стосовно заявки на одержання гірничого відводу приймається обласними радами протягом не більше 21 дня.

Усвідомлюючи протизаконність дій керівників та депутатів Херсонської облради дирекція ТОВ «Георесурси», для захисту своїх прав та прав членів колективу на працю, вимушена була скористатися, положеннями Закону Украйни «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» (далі – Закон) спрямованих на зменшення втручання держави у справи бізнесу, щодо застосування принципу мовчазної згоди.
Відповідно до ст. 1 Закону об'єкт, на який видається документ дозвільного характеру (далі - об'єкт), - природні ресурси, земельна ділянка, ґрунтовий покрив земельних ділянок, споруда, будівля, приміщення, устаткування, обладнання та механізми, що вводяться в експлуатацію або проектуються, окрема операція, господарська діяльність певного виду, робота та послуга, а також документи, які використовуються суб'єктом господарювання у процесі проходження погоджувальної (дозвільної) процедури (проектна документація на будівництво об'єктів, землевпорядна документація, містобудівна документація, гірничий відвід).

Відповідно до п. 6 ст. 4-1 Закону Украйни «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» у разі якщо у встановлений законом строк суб'єкту господарювання не видано або не направлено документ дозвільного характеру або рішення про відмову у його видачі, то через десять робочих днів з дня закінчення встановленого строку для видачі або відмови у видачі документа дозвільного характеру суб'єкт господарювання має право провадити певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності.

У зв’язку з тим, що ТОВ «Георесурси» відповідно до п. 25 Положення «Про надання гірничих відводів», затвердженого Постановою КМУ№ 59 від 27 січня 1995 року Херсонською обласною радою на протязі 21 дня так і не було надано ніякої відповіді стосовно клопотання про надання гірничого відводу, ТОВ «Георесурси» вважає такий вчинок мовчазною згодою на роботу без надання гірничого відводу в рамках координат ліцензійної площі.
Ще раз наголошуємо, що ТОВ «Георесурси» разом з клопотаннями до Херсонської обласної ради були подані всі необхідні для отримання гірничого відводу документи, в тому числі проект, та не було жодних законних підстав не надавати нам гірничого відводу.
Відповідно до ст. 25 Кодексу України «Про надра» права користувачів надр охороняються законом і можуть бути обмежені лише у випадках, передбачених законодавством України. Збитки, завдані порушенням прав користувачів надр, підлягають відшкодуванню в повному обсязі відповідно до законодавчих актів України.

15 лютого 2013 року, тобто через дев’ять місяців після першого звернення, ТОВ «Георесурси» було змушене вдруге звернутися до Херсонської обласної ради з питання погодження та надання гірничого відводу (лист ТОВ «Георесурси» вих. № 14 від 15.02.2013 року), а у березні 2013 року отримало відповідь – про те що наша заява, щодо надання гірничого відводу для подальшої розробки діючого Кардашинського родовища будівельних пісків у Голопристанському районі буде розглянуто після оголошення робочою групою підсумків проведеної інвентаризації інвентаризація корисних копалин місцевого значення (лист Херсонської обласної ради вих. № 188-01/675-003-35/57 від 05.03.2013 року), при цьому, знову повністю ігноруючи вимоги законодавства та законні права підприємства.

18 лютого 2014 року ТОВ «Георесурси» втретє звернулось до Херсонської обласної ради з клопотанням про надання гірничого відводу для подальшої розробки діючого Кардашинського родовища корисних копалин місцевого значення (піску будівельного) (лист ТОВ «Георесурси» вих. № 19 від 18.02.2014 року). Лише 20.05.2014 року ТОВ «Георесурси» дізналось про Рішення Херсонської обласної ради XXIV сесії шостого скликання № 808 від 12.07.2013 року «Про розгляд заяви ТОВ «Георесурси» щодо надання гірничого відводу для подальшої розробки Кардашинського родовища будівельних пісків» у зв’язку з тим, що працівниками Херсонської митниці Міндоходів були затримані на організованих постах, які створено між містом Каланчак та Армянск і с. Чаплинка та Армянськ, машини, які перевозили видобутий нашим підприємством пісок посилаючись саме на Рішення Херсонської обласної ради XXIV сесії шостого скликання № 808 від 12.07.2013 року. Колектив ТОВ «Георесурси» впевнений, що рішення (№ 808 від 12.07.2013 року) Херсонської обласної ради XXIV сесії шостого скликання прийнято та підписано її посадовими особами з грубим порушенням діючого Законодавства.

Зміст Рішення Херсонської обласної ради XXIV сесії шостого скликання № 808 від 12.07.2013 року «Про розгляд заяви ТОВ «Георесурси», щодо надання гірничого відводу для подальшої розробки Кардашинського родовища будівельних пісків», говорить про незаконні, корупційні дії депутатів та керівників ради, перевищення своїх повноважень та порушення існуючих норм законодавства України і не має законних підстав.
Так, у Рішенні (через 1 рік та 2місяці після звернення) вказано, що враховуючи численні звернення та скарги мешканців Голопристанського району ( про зміст яких ні нам, ні нашій дирекції нічого не відомо і до розгляду яких нас не запрошували), керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада вирішила вважати за недоцільне надання гірничого відводу для подальшої розробки Кардашинського родовища будівельних пісків Голопристанського району Херсонської області ТОВ «Георесурси» та рекомендувати ТОВ «Георесурси» внести пропозиції обласній раді щодо іншої ділянки для розробки родовища корисних копалин місцевого значення (піску).

Відповідно до п. 7.1. Регламенту роботи Херсонської обласної ради Проекти рішень обласної ради, що вносяться на сесію, подаються разом з обґрунтуванням необхідності їх розробки, розгорнутою характеристикою мети, завдань і основних положень майбутнього рішення, а також очікуваних соціально-економічних наслідків їх запровадження. Херсонською обласною радою не було враховано лист Великокардашинської сільської ради Голопристанського району Херсонської області вих. № 326/01-01 від 23.07.2012 року «Про висновки та обґрунтування доцільності надання гірничого відводу для подальшої розробки діючого Кардашинського родовища будівельних пісків» за підписом сільського голови, що висловлює думку громади та депутатського корпусу чотирьох сіл, в якому зазначено, що отримання гірничого відводу ТОВ «Георесурси» для подальшої експлуатації Кардашинського родовища піску, згідно спеціального дозволу на користування надрами, обґрунтоване, необхідне та цілком правомірне. Однак депутатами обласної ради враховано невідомі нам звернення та скарги окремих громадян, достовірність яких навіть ніхто не перевіряв, що, в свою чергу, дає підстави ставити під сумнів неупередженість депутатів при прийнятті Рішення.

Нам також відомо, що на XXIV сесії шостого скликання депутатами Херсонської обласної ради було надано гірничий відвід іншим заявникам, які клопотали про його отримання. Вище зазначені факти дають змогу зробити висновок про можливість порушення законодавства України щодо запобігання і протидії корупції та, на нашу думку, підпадають під ознаки злочину, передбаченого ст. 369-2 Кримінального кодексу України з боку осіб, які мали безпосередню участь у підготовці розгляду сесією питання надання ТОВ «Георесурси» гірничого відводу.

Хочемо підкреслити факти, що змушують колектив товариства з обмеженою відповідальністю разом з родинами ставати на захист підприємства, яке дає змогу заробляти собі на життя, фактично ціною власної безпеки, а саме:
Ще на початку травня 2014 року Голова Херсонської обласної державної адміністрації Одарченко Юрій Віталійович, тобто новий губернатор Херсонської області, даючи інтерв’ю репортерам місцевого радіо «Таврія», заявив, що ТОВ «Георесурси» є господарським суб’єктом на території області, який працює у правовому полі нашої держави, маючи повний пакет дозвільної документації, добре поповнює бюджет, тобто хвалив наше підприємство.

Та відповідно до цього виступу губернатора, наше підприємство сподівалось на плідну спокійну співпрацю з представниками нової влади, та на те, що тиск, який постійно чинив представник колишнього президента, колишній губернатор Херсонської області Костяк М. М., припиниться, і ми зможемо робити свій внесок у розбудову Держави. Але нам довелось розчаруватися та зрозуміти, що все ж таки нічого не змінилося.
На сьогоднішній день, губернатор Херсонської області Одарченко Ю. В. діє тими самими методами та за тим самим сценарієм, що й представники колишнього президента, чим ганьбить партію «Батьківщина» та її лідера Тимошенко Ю. В., яку, можливо, частина наших співробітників хотіла б бачити президентом України.

Вже починаючи з 15 травня 2014 року почалися рейдерські напади на ТОВ «Георесурси». Так, 15 травня о 19 годині була здійснена спроба захопити Кардашинське родовище піску представниками самооборони Херсонської області, які показували посвідчення, ставлячи акцент на те, що вони підписані губернатором Херсонської області Одарченко Ю. В. Перешкодити захопленню родовища змогли лише працівники оперативної та чергової групи Голопристанського РВ УМВС України в Херсонській області та представники державної служби охорони. Та коли представники самооборони Херсонської області покидали Кардашинське родовище, вони одноголосно заявили і це чули всі, хто знаходився на той час там, що Кардашинське родовище пісків не буде працювати і є команда забрати підприємство і родовище.

21 травня 2014 року губернатором Херсонської області Одарченко Ю. В. видане нове доручення № 84-д - організувати діяльність робочої групи у складі згідно з додатком для перевірки ТОВ «Георесурси» в частині дотримання вимог чинного законодавства при видобутку піску на території Кардашинського родовища Голопристанського району Херсонської області у період з 21 по 23 травня 2014 року. Встановити оперативний пост для контролю за вивезенням піску, його кількістю та приналежністю.

Одночасно з цим губернатором було видане ще одне доручення про відновлення створення протипожежних водойм та будівництва під’їзних лісових шляхів до них по держлісгоспах Херсонської області. Навіть було створено робочу групу по виконанню цього доручення. Ця корумпована схема будівництва лісових доріг та створення водойм працювала в області ще з 1995 року. Суть схеми така: замовником створення лісових доріг та відновлення протипожежних водойм стає у примусовому порядку Державне лісомисливське господарство, а будь-яка будівельна організація, отримує за проведені будівельні роботи на комісійно визначених об’єктах винагороду піском у вигляді взаєморозрахунків. І чомусь дороги та водойми будуються тільки у тих місцевостях, де є найбільші запаси будівельних пісків. Схема дуже добре відома всім правоохоронним органам області. Та нам дійсно дуже дивно, чому губернатор Херсонської області Одарченко Ю. В., який дуже добре знає будівельний бізнес, бо постійно в ньому працював, підняв це питання разом з проявом такої уваги у вигляді організації захоплень та всіляких перевірок ТОВ «Георесурси», яке здійснює відвантаження піску на автотранспорт покупців. Ми вважаємо, що доручення по створенню лісових доріг та відновленню протипожежних водойм, прямим чином пов’язане з інтересом губернатора до нашого підприємства та намаганням під будь-яким приводом зупинити нашу роботу, щоб в подальшому шляхом використання та відновлення корумпованих схем, реалізація яких навіть не тягне за собою сплати до бюджету області будь-яких податків, бути одноособовим реалізатором піску в Херсонській області.

Колектив ТОВ «Георесурси» налаштований дуже рішуче на захист своїх прав, а тому, як тільки з’явиться на порозі нашого підприємства, згідно доручення губернатора Херсонської області Одарченко Ю. В. перший посадовець з перевіркою, співробітниками нашого підприємства та членами їх родин буде влаштовано акцію непокори під вікнами Херсонської обласної державної адміністрації з залученням громадських організацій, міжнародної спільноти, засобів масової інформації не тільки області, а і всієї України. І ми знаємо як це зробити!!!!!

Нам відомо і про доручення губернатора Херсонської області по вишукуванню можливості відкриття кримінальних справ відносно посадових осіб ТОВ «Георесурси». 22.05.2014 року вже поступив запит СУ фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Херсонській області, який також не містить підстав, які ґрунтуються на законодавстві України та правах посадових осіб, які передбачені законодавством України.
У минулому році відносно ТОВ «Георесурси» було порушено три кримінальних справи та вже в цьому році знов порушено кримінальну справу відносно нашого підприємства.

Виходить, всі наші сподівання на те, що з приходом нової влади ситуація з приводу постійного тиску на діючі господарські суб’єкти з боку посадовців припиниться, виявились марними («за що боролися, на те напоролися»). Це як у кінофільмі «Весілля в малинівці» - «прийшла нова влада – міняй капелюх (білі прийдуть – грабують, червоні прийдуть – грабують)». На підставі вищевикладеного звертаємось до представників правоохоронних органів області з вимогою покласти край корупції та захистити наше законне право на чесну працю, прийняти міри до наведення порядку у державних органах та органах місцевого самоврядування, зобов’язати їх діяти лише на підставі та тільки у спосіб, передбачений законодавчими актами нашої держави та не заважати працювати нашому підприємству, яке дуже прагне вести господарську діяльність на розвиток та процвітання України, без перешкод та всілякого незаконного втручання!!!

Метки к статье: Херсон война песок выборы мэр ХОГА народ Крым Путин Сальдо Россия

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.