13:40 - 26.03.18

Профорієнтаційна робота в службі зайнятості - усвідомлений вибір професії та професійної діяльності

Яке місце займає профорієнтація у процесі пошуку роботи і побудови кар'єри? На це важливе питання відповідав начальник відділу організації профорієнтації Херсонського обласного центру зайнятості Андрій Кличановський.

«Традиційно вважається, що питання профорієнтації цікавлять тільки молодих людей, які роблять перші кроки на професійному терені. Це справедливо лише частково. Досить часто проблеми виникають не через нестачу інформованості, а через відсутність досвіду у пошуках роботи, проходження співбесід і загальної активності на ринку праці. Профорієнтація в службі зайнятості створена для того, щоб надати необхідну інформацію та полегшити пошук майбутньої професії та професійної діяльності.

Усвідомлений вибір професії та професійної діяльності впливає на подальше життя, визначає успішність самореалізації, соціалізації, кар'єрного і професійного зростання. Необхідність організації ефективного професійного консультування, спрямованого на допомогу у виборі професійної діяльності, відповідає суспільним і особистісним вимогам», - зазначив А.Кличановський.

За словами керівника відділу здебільшого вибір професії молодими людьми відбувається на основі зовнішньої привабливості, приміром, за рівнем зарплати, іміджу установи, престижності професії, за прикладом батьків, друзів тощо. Але при цьому часто ігноруються, нехтуються якості власної особистості. Останнє відбувається тому, що людина краще знає об'єктивну дійсність (навчальний предмет, свій одяг, робоче місце і т.д.), ніж свої суб'єктивні психологічні властивості та здібності.

«Запитайте, наприклад, який у вас коефіцієнт інтелектуальності (IQ), тип темпераменту чи характеру, структура інтересів, сенс життя тощо, і у відповідь ви почуєте дуже сумну й примарну оцінку самого себе, - розповів пан Андрій. - Водночас більшість сучасних професій є дуже складними і також потребують ретельного глибинного пізнання, до того ж їх кількість сягає тисяч. Тому так важливо знайти свій напрямок. А невдалий вибір професії призводить до незадоволення собою, неефективності праці, невдалої кар'єри, безробіття та,

більш того, - до страждань від професійних хвороб. А якщо додати до цього, що структура професій стрімко змінюється, потрібні ще й мобільність, гнучкість, готовність до своєчасної зміни спеціальності, то проблема вибору ускладнюється. Саме тому значній частині людей потрібна професійна кваліфікована допомога у вирішенні цієї проблеми, яку здійснює система профорієнтації».

Проблема вибору професії є надзвичайно важливою і непростою. Існує безліч суто технологічних питань вибору професії, які може розв'язати лише досвідчений спеціаліст-профорієнтатор.

Отже, необхідним є комплексний підхід до профорієнтаційної роботи, який дає можливість кожному усвідомлено та максимально відповідально підійти до вибору професії чи професійної діяльності. Саме таким чином організована профорієнтаційна робота в службі зайнятості, де кваліфіковані спеціалісти допоможуть обрати ту професію, яка приноситиме вам задоволення та відчуття внутрішньої гармонії, а матеріальна винагорода за таку працю не змусить на себе довго чекати.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.