18:22 - 18.05.18

В День Вишиванки херсонські діти збирали благодійні кошти для обласного онкоцентру

На майдані Свободи, побіля будівлі Херсонської облдержадміністрації пройшов танцювальний марафон за участю дитячих колективів. Бо все більше набирає масштабів, обертів та розголосу вже не тільки Всеукраїнська, а й міжнародна кампанія зі збору коштів для придбання хоча б пристойного обладнання для променевої терапії онкохворих херсонщини, в тому числі й дітей.

В День Вишиванки херсонські діти збирали благодійні кошти для обласного онкоцентру


На майдані Свободи, побіля будівлі Херсонської облдержадміністрації пройшов танцювальний марафон за участю дитячих колективів. Організаторами були ентузіасти обласного Центру народної творчості, зібрані кошти підуть на лікування онкохворих діточок, що є в онкологічному закладі. Також працював ярмарок з благодійного продажу ручних виробів.

В День Вишиванки херсонські діти збирали благодійні кошти для обласного онкоцентру


Нажаль, зараз в жодній з південних областей України – Херсонській, Одеській, Запорізькій та Миколаївській немає лінійного прискорювача, й опромінення навіть лікуванням назвати важко. Тож херсонщина стабільно вподобала третю сходинку у всеукраїнському рейтингу за кількістю онкохворих. Бо, повторюю, виявляти й лікувати на ранніх стадіях тим обладнанням, що є, просто неможливо.

В День Вишиванки херсонські діти збирали благодійні кошти для обласного онкоцентру


Нагадаю, що це вже не перше таке «душевне поривання», «першою ластівкою» була об’ява про початок благодійного збору коштів на придбання лінійного прискорювача, що для херсонського онкоцентру було би як дарунок небес. Бо нині те, через що доводиться проходити нашим онкохворим, в тому числі й малечі, й лікуванням важко назвати – то є варварством.

В День Вишиванки херсонські діти збирали благодійні кошти для обласного онкоцентру


Те так зване «обладнання» вже само по собі є загрозою і лікарям, і персоналу, і онкохворим, до того ж не тільки в радіологічних відділеннях. Бо елементи випромінювання втричі переслужили допустимий термін, що в кілька разів подовжує термін пацієнта під апаратом, знижують ефект від лікування. Так, аби ми лікували пеніціліном, коли вже восьме покоління антибіотиків.

В День Вишиванки херсонські діти збирали благодійні кошти для обласного онкоцентру


Заслужаний лікар України, головний лікар онкоцентру Ірина Сокур майже десять років б’є в усі дзвони. Всі міністри охорони здоров’я були в центрі, їм демонстрували все те «обладнання», всі обіцяли, але й донині зась! Й не маючи більше змоги терпіти таке «лікування» для тисяч онкохворих, лікарі пішли на такий незвичний крок – звернулися до всіх з проханням усім загалом зібрати кошти.

Але звернення до міністрів і Прем’єрів, публікації в ЗМІ все ж дали результат. Облрада й керівництво…тільки не Херсонської, а Запорізької, Одеської, Миколаївської, Сумської областей почали вирішувати проблему придбання окремо для кожної області кількох лінійних прискорювачів. А в Чернігові вже й придбали, ще й будівлю нову під нього зробили.

Бо керівництво вищеназваних областей взяло близько до серця потреби онкохворих. Вони мають за мету придбання по кілька таких апаратів на кожну область і будівництво нових онкоцентрів. Виходить, херсонщина «підняла хвилю», головлікар серце собі рвала, а на гребені цієї хвилі кілька сусідніх областей забажали мати свої онкологічні «Южные центры».

І тільки херсонщина чомусь має лікувати своїх онкохворих на дідівському обладнанні. Чи відправляти їх у Львів, Дніпропетровськ, Рівне, Київ, де такі апарати вже є. Тільки там такі величезні черги, що за прогресуючої хвороби можна не встигнути. Дуже сумно, але херсонщина – то нажаль якась «чорна діра», що досі безнадійно поглинає всі добрі наміри й надії.

Але ж в Одесі, Запоріжжі, Миколаєві, Сумах немає пристосованих приміщень і умов для роботи таких прискорювачів. В Херсоні є, причому то дійсно єдине місце, де створено ідеальні умови для нормального функціонування тієї апаратури. Бо в тій онколікарні, що раніше була в Херсоні, можна встановити в кращому разі аппарат УЗД. Такі приблизно умови і в інших областях.

Ба ще й тільки в Херсоні є вже двійко кандидатів наук саме з радіологічного лікування, одна з них – завідувачка радіологічного відділення Вікторія Демченко, що з головлікарем була на сцені ДКМ і разом робили об’яву про збір коштів. Є вивчений і навчений фаховий персонал, що вже знається на тому новітньому обладнанні й всіх нюансах.

То чом би спочатку не зробити на перехідний період експериментальний «Південний онкоцентр» в Херсоні, тимчасово, придбавши стільки лінійних прискорювачів, як необхідно згідно до існуючих в країні норм. Приміром, в тій же Польщі такі прискорювачі є в кожному місті, де є 100 000 мешканців, тобто як наша Нова Каховка. А в Америці на таку область встановили б 15 подібних апаратів.

В Херсоні теж не все вкрай безнадійно. Облрада й ХОДА вже роблять певні кроки, але того замало. Якщо керівники й депутати облради, міськради, мер не візьмуть теє близько до серця, нічого не вийде. Самими тільки листами й зверненнями тую справу з місця не зрушити. Тих листів написано, відправлено й передано до рік безліч – ну то й що?

Всі народні депутати від херсонщини мають об’єднати зусилля й піти разом до Президента, Прем’єра, Голів Комітетів ВР, політичних лідерів. Поки ж з усіх нардепів по – справжньому перейнявся один Федір Негой. Бо з власної ініціативи прийшов і пообіцяв підтримку, тож чекаємо на результат.

Слава Україні!

Володимир МАРУС

Метки к статье: херсон Марус Президент онкоцентр онкология онкобольные сокур

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.
10:08
Херсонцы взбунтовались по поводу снижения тарифа для херсонской ТЭЦ, ибо пять лет звонят во все колокола – глас вопиющего в пустыне (+ видео)
23:51
Херсонские кандидаты от партии «Слуга народа» врали журналистам прямо на пресс – конференции
16:47
Бег по утрам: преимущества и польза для здоров’я
19:06
Кандидат в народные депутаты от Херсонщины провел выходные в Крыму (видео)
13:32
На Херсонщині люди почали активно спілкуватись з майбутніми обранцями (фото)
19:17
На Херсонщині завершилось поліцейське відпрацювання «Зброя»
15:50
После обысков у бывшего председателя ХОГА Андрея Гордеева Россия вдруг заговорила об экологической катастрофе на херсонщине
10:45
В КПВВ «Каланчак» прикордонники виявили револьвер у вінничанки
09:23
В связи с приближающимся десятилетним юбилеем строительства херсонского мостоперехода херсонский общественный деятель обратился к Президенту
09:01
В Генічеську повернули додому неповнолітню втікачку
КАЛЕНДАРЬ
РЕКЛАМНЫЕ ССЫЛКИ