18:15 - 03.08.18

Від обурених пацієнтів Херсонського онкологічного центру до мера й депутатів надійшов обурений колективний лист

Пацієнти Херсонського обласного КП «Онкологічний центр» вимушені опублікувати свій «крик душі», бо далі терпіти таке вже несила. Причому не побоялися не просто підписатися, а написати свій діагноз і паспортні дані. Ось текст того листа, що без сліз читати неможливо:

А це - місця для нових потенциальних пацієнтів міста Херсона

Від обурених пацієнтів Херсонського онкологічного центру до мера й депутатів надійшов обурений колективний лист


«Шановні депутати Херсонської міської ради, шановний мер міста Херсона!

Звертаються до вас онкохворі, що є на лікуванні в обласному онкологічному центрі, як до останньої надїі, бо часто вже не бачимо можливості в інший спосіб домогтися нагоди врятувати свої життя.

Ми не маємо жодних претензій до керівництва й персоналу медичного закладу, бо вони є фахові, професійні, й здебільшого служать за межею своїх людських можливостей і технічних та кадрових спроможностей.

Але зараз мова йде конкретно про те, що, дякувати Богові, десять років тому стала до ладу чудова будівля онкоцентру, де на превеликий жаль задурно простоюють повністю готові приміщення для лінійних прискорювачів, що є апаратами для променевоі терапії вже нового покоління.

На відміну від тих морально й технічно застарілих пристроїв, що є в наявності. Котрі відслужили термін придатності вже по кілька разів, і замість лікувального ефекту несуть загрозу для здоров'я і життя як пацієнтам, так і лікарям та персоналу.

Всі ті десять років керівництво закладу «мов риба об лід» б'ється, стукає в усі двері, намагаючись залучити бюджетні кошти задля придбання трьох лінійних прискорювачів і відповідної техніки для контролю лікування й виявлення онкологічних хвороб на ранніх стадіях (ПЕТ КТ, MPT, КТ). Але стоси звернень та офіційних листів поки не дали жодного результату.

Наразі й депутати міськради, й їхні близькі не застраховані від того лиха. Нерідко вони й самі, й члени їх родин вимушені їхати лікуватись до Європи вже в майже безнадійному стані, бо своєчасно не мали можливості виявити й відносно легко вилікувати ту страшну хворобу тут.

Ба найстрашніше те, що нерідко то молоді люді, а най і малі діточки, і кількість таких хворих росте з року в рік. До того ж на матеріальну допомогу міським онкохворим ще кілька років тому видавали матеріальної допомоги 1 мли гривень на рік, а зараз - вже понад 20 млн.

Та онкохворі міста Херсона складають стабільно більше 40 % всіх, хто лікується в нашому онкоцентрі, то на сьогодні майже 12 тисяч людей, і щороку їх більшає на 2 тисячі. Й багато з них нажаль приречені, бо немає змоги ані виявити на ранніх стадіях хвороби, ані ефективно лікувати їх за новими методиками.

Але ж то наші люди, українці, що багато років віддали самовідданій праці задля рідної Держави.

Шановні депутати!

Ми звертаємось до всіх вас, маючи надію на вашу державну мудрість, людяність, співчуття до чужого горя. Але просимо ми не як жебраки, а промовляємо як громадяни України й міста Херсона, й хочемо отримати виключно те, що має бути за Законом і Конституцією.

Нажаль, ми мало знаємо про Бюджетний кодекс, субвенціі, профіцит, спіифінансування, але то вже ваші професійні навички й досвід. Але ми дуже просимо вас за прикладом районних рад і громад області виділити кошти з міського бюджету, і разом усією спільнотою зібрати необхідну суму, щоб наш Херсонський онкоцентр зміг закупити необхідне устаткування І якісно лікувати нас!»

На мою думку, додати тут нічого, й не відреагувати на таке може лише електрична опора.

Слава Україні!

Володимир МАРУС

Метки к статье: херсон Марус Президент онкология здоровье больные полиция ГУНП

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.