17:59 - 30.09.18

Херсонський громадський діяч звинуватив керівництво ОДА в тому, що вона культивує не українські, а іноземні слова

З нагоди чергової публікації в ЗМІ від одного з керівників ХОДА, знаний в Херсоні громадський діяч висловив незадоволення з приводу засилля імпортних слів, що їх постійно, ні в тин ні в ворота вживають керівники області.

Херсонський громадський діяч звинуватив керівництво ОДА в тому, що вона культивує не українські, а іноземні слова


В даному випадку мова йде про заголовок статті від одного із керівників ХОДА, де він каже про те, що побачив в іншій області «Лайфхак» і хоче застосувати таке в нас. Але ж і голова ОДА, і його заступники на свята вдягають вишиванки, розмовляють мовою, схожою на вкраїнську, позиціонують себе як щирі поборники національної ідеї і свідомого українського вибору.

То ж незрозумілий і чужий «Лайфхак» замість «маленькі корисні хитрощі» якось не дуже лягає на національну ідею. Ось що каже з цього приводу громадський діяч Володимир Марус:

«Ставши Президентом, я б одним з перших указів заборонив чиновникам вживати замість українських іншомовні слова. Розумію, що і тут не все просто, бо іноземних слів настільки багато, й вони так асимільовані в наш менталітет, що зробити це важко, але вкрай необхідно. А також штрафував би їх за безграмотну мову, що вони нею розмовляють карикатурно.

Та для початку хай завчають кожного дня по 10 українських аналогів. Приміром не хендмейд, а майстрування, не шопінг, а купівля, не рецепшен, а адміністратор, не креатив, а творчий підхід, не уїкенд, а вихідні, не фейк, а фальшивка, не маркет, а крамниця чи базарь, не стагнація, а уповільнення, не толерантність, а терпимість, і таке інше.

Повторюю – я не філолог, то ж мої аналогії не точні, й ті самі переклади теж не зовсім вірні, але починати ж з чогось – таки треба. І професіонали за нагоди зроблять ті переклади вдало й правильно. Вимагаю підняти це на рівень державної програми.»

Слава Україні!

Василь Гнатович

Метки к статье: херсон Марус Президент мова україна патріоти

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.
КАЛЕНДАРЬ
РЕКЛАМНЫЕ ССЫЛКИ