08:36 - 13.02.20

Головлікар Херсонського онкологічного центру взяла участь в парламентських слуханнях щодо боротьби з онкологічними захворюваннями

Заслужений лікар України, Ірина Сокур, була серед запрошених у ВР на парламентські слухання з «Організації протиракової боротьби в Україні. Проблеми та шляхи їх вирішення»

Головлікар Херсонського онкологічного центру взяла участь в парламентських слуханнях щодо боротьби з онкологічними захворюваннями


Ірина Володимирівна Сокур є не тільки одним з провідних фахівців країни з лікування онкологічних захворювань, а ще й являє собою приклад самовідданого служіння професії, й має неабиякий досвід зі своєї справи. Тож зовсім не випадково її було запрошено й долучено до Парламентських слухань з лікування й запобігання тої страшної, й часто – густо невиліковної недуги.

Але служити їй доводиться за дуже складних умов, а саме: Херсонська область, на превеликий жаль, є на провідному місці в Україні за рівнем онкологічної захворюваності. Так, нині на обліку в області перебуває більше як 30 тисяч хворих на рак. Щороку з’являється близько 4500 нових випадків, і майже 2 тисячі хворих помирає з причин, що зараз їх буде названо.

Рівень смертності від онкології на херсонщині є найвищим в країні. Так, якщо на 100 тисяч населення в Україні хворіють 169,9 людей продуктивного віку і стану, то на херсонщині - 191,76 , що на 10 % вище від середнього по Україні. Головні причини того жаху – єкологічна катастрофа в області і Херсоні, а ще обладнання для променевою терапії трохи ліпше, ніж було у Авіценни й Галена.

Приміром, мер Херсона, даючи 40 відсотків хворих на рак області, постійно направляючи до онкоцентру своїх родичів та знайомих з суворим та безапеляційним наказом негайно вилікувати, з початку каденції категорично відмовляється виділити з міського бюджету хоча б копійчину на придбання лінійних прискорювачів, аби хоч не соромно було показувати теє гостям.

Депутат міськради Артем Кіяновський з цього приводу запропонував новий флешмоб – «Плюнь в обличчя меру й депутатам». Тобто, за його пропозицією, кожна чесна людина, при зустрічі з вищеназваними особами, повинна плюнути їм в обличчя, примовляючи: «Це тобі за онкологію.» В мене є такі побоювання, що Олені Мазур та Марині Войтенко доведеться об’явити збір коштів на лахи, аби постійно витирати меру шмарклі.

Хоча те й дуже сумно, зате така катастрофічна ситуація по – справжньому виявляє справжніх друзів, що в скрутну годину завжди, без зайвих прохань готові прийти на допомогу. Один з таких – народний депутат Ігор Колихаєв. Що неодноразово хапався за серце, хоча є дуже здорова людина, бачачи той жах, на якому доводиться працювати.

Але завдяки допомозі небайдужих людей, що на щастя такі теж є, крига таки скресла. Тож є надія, що спільними зусиллями тої страшної хвороби все ж буде подолано.

Слава Україні!

Володимир МАРУС

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
Парламентські слухання на тему:
«Організація протиракової боротьби в Україні. Проблеми
та шляхи їх вирішення»
12 лютого 2020 року
м Київ, аул М. ґрушсаського. 5. сесійна мита
ПРОГРАМА
Вступне слово Головуючого на парламентських слухямних
Основні доповідь ти співдоповідь
Доловіть: Міністр охорони тдоров'я України
Скалецька Зоряна Степанівна
Вітнонілі на шпигання до доповідача
Співдоповідь: народний депутат України, толова підкомітету з питані, іірофітакіики іа боротьби і онколот ічнимн іахворюваннями Комітету Верховної Ради України з питань ідоров'а нації. медичної допомоги та медичної о страхування
Зуб Валерій Олексійович
Відповіді на запитання до співдоповідача
Виступи учасників парламентських слухань в обговоренні
(регламент 5 хв.)
1. Народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України т питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичною страхування Радуцький Михайло Борисович
2. Тимчасово виконуюча обов’язки голови Націонхтьної служби здоров я України
Мовчан Оксана Сергіївна

Метки к статье: херсон, Марус, Президент, сокур, Президент, онкология, рак. парламент, вр

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите код: *
КАЛЕНДАРЬ
РЕКЛАМНЫЕ ССЫЛКИ