16:40 - 21.04.20

Лайфхак выживания: что делать херсонцам, если хотят незаконно уволить?

Сегодня у нас в гостях представитель ГО «Життя+», г.Києва, эксперт в галузе управления персоналом и права Ярослав Бриленко, который подробно расскажет, как бороться с произволом, который устраивают чиновники и некоторые работодатели.

Лайфхак выживания: что делать херсонцам, если хотят незаконно уволить?


«Досить багато українців почали стикатися з проблемою незаконного звільнення, а також звільнень під час карантину, - розпочав розмову Ярослав - Дуже великі занепокоєння викликають ситуації, з котрими сьогодні звертаються до нас – примусове написання заяв на звільнення за «власним бажанням» або «за згодою сторін». Такі примуси є протиправними. Ви можете відмовитися від написання такої заяви, оскільки це є перевищення службових обов’язків з боку органів влади, якщо ми говоримо за приватний сектор, то це є порушення законів кодексу «Про працю».

Хочу звернути вашу увагу, що у разі, якщо вас змушують підписати заяву про відпустку без збереження зарплати на понад 15 днів, це також є протизаконним. Іншими словами, якщо вам ця відпустка потрібна, то ви маєте право піти у таку у неї протягом року, якщо вас змушують на більш тривалий термін або ж проти вашої волі – ви маєте повне конституційне право відмовитися від такої пропозиції, оскільки на час вашої роботи за вами повністю зберігається ваша заробітна плата.

Постановою кабміну від 11 березня №211 рекомендую органам влади та установам підприємств і організацій НЕ звільняти під час карантину людей і найманих працівників. Також це дублює постанова №255 від 2 квітня 2020 року, щодо посилення заходів під час карантину.
На жаль, органи влади в особі керівників державної форми власності, а також приватної форми власності зневажають і нівелюють вимоги цієї постанови і звільняють людей під час карантину.

Я наголошую, що якщо таке звільнення відбулося вам перш за все необхідно написати заяву в поліцію. Ви також повинні звернутися до комісії з вирішення трудових спорів вашого підприємства і на крайній випадок до органів суду.

Пам’ятайте, суд – інститут суспільства, який зобов’язаний захищати права працівників. У рамках вирішення трудових спорів така позовна заява абсолютно нічого не коштуватиме. Якщо у вас проблеми із оформленням заяви ви можете звернутися до нашої організації, де вам безкоштовно у цьому допоможуть.

Якщо ви стали жертвою незаконного звільнення, раджу максимально документувати такі факти: брати пояснення від роботодавця, чому вас звільнили, залучати свідків тощо для формування подальшої заяви до суду.»

Ответы на многие другие вопросы вы можете получить просмотрев полную версию интервью Ярослава Бриленко с директором ИА «Таврия Ньювс» Кириллом Стремоусовым пройдя по ссылке:Подписывайтесь на канал «Стремоусов Кирилл» оставайтесь в курсе всех новостей.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.
КАЛЕНДАРЬ
РЕКЛАМНЫЕ ССЫЛКИ