17:05 - 29.03.11

«Фронт Змін» не дозволив закрити українськомовні школи в Донецьку

Ідея міністра освіти Дмитра Табачника щодо оптимізації мережі шкіл в Україні з огляду на кількість учнів, місце розташування, стан будівель та матеріально-технічну базу - виявилась офіційною підставою для закриття шкіл на Донеччині, переважно україномовних.

Хвилю обурення в Донецьку викликали накази відділів освіти Ворошиловського та Петровського районів Донецька, якими не було заплановано набір учнів на 2011-2012 навчальний рік до перших та десятих класів донецьких шкіл №2, 108 та 111.

Це далеко не повний перелік навчальних закладів, які вирішили закрити у регіоні. Кандидати на закриття - це переважно школи з українською мовою навчання. Цікаво, що за логікою районних керівників освіти в Донецьку закривати слід не лише україномовні школи, а й із поглибленням вивченням англійської, наприклад, школу №2.

На думку членів батьківських комітетів цих та інших навчальних закладів, місцеву владу найбільше цікавлять земельні ділянки в центрі міста, які планують перепродати. Щодо аргументу «про низьку технічну облаштованість та поганий стан шкільних споруд», то лише нещодавно у ремонт ще однієї школи, яку влада хоче закрити,- №136, - спонсор вклав 420 тисяч гривень.

Щоб забезпечити право своїх дітей на освіту державною мовою та глибоке вивчення іноземних мов, батьки розпочали акції протесту: збори, пікети, найбільш відчайдушні з них навіть говорили про самоспалення.

Протест батьків та учнів шкіл підтримала Донецька обласна організація «Фронту Змін». А лідер цієї партії Арсеній Яценюк направив прем’єрові та генеральному прокуророві запит з вимогою не допустити порушення конституційних прав громадян України на освіту.

У відповіді на запит Арсенія Яценюка прем’єр Микола Азаров підтвердив, що на Донеччині таки збираються закрити чотири школи, хоча тривожні сигнали про загрозу закриття до «Фронту Змін» направили батьки учнів 15 шкіл. Є у відповіді прем’єра й інші неточності. За інформацією пана Азарова, з 1151 школи у Донецькій області, 750 – з українською мовою навчання. А ось за даними Донецької облдержадміністрації, виключно україномовних шкіл майже вдвічі менше – 390.

Заступник генерального прокурора Віктор Занфіров, відповідаючи Арсенію Яценюку, змушений був визнати, що накази про закриття шкіл у Донецьку є незаконними. «Прокурорами Ворошиловського та Петровського районів міста Донецьк зазначені накази про закриття шкіл опротестовано», - зазначається у відповіді Віктора Занфірова.

На місцевих виборах, що відбулися торік, «Фронт Змін» виступав «за» доступність якісної освіти для кожного, «проти» нерiвностi освiтнiх можливостей дітей залежно вiд місця народження та матеріальних статкiв.

Якщо так чинитимуть всі українські політики, більшість із яких забувають про свої обіцянки наступного ж дня після виборів, – якістю та рівнем української освіти з часом знову можна буде пишатися.

«Фронт Змін» заявляє, що контролюватиме ситуацію із закриттям шкіл по всій Україні в рамках так званої «оптимізації мережі освітніх закладів» і не допустить звуження і порушення права українських дітей на якісну освіту.

Із середини лютого до Донецької обласної організації «Фронту Змін» та її депутатів звернулися батьки та вчителі 15 шкіл (у Донецьку школи № 111, 77, 136, 2, в Макіївці - № 17, 44, 3, 77, 45, м. Горняк - № 19, Торез - № 27, 4 сільські школи Ясинуватського району), а також шкіл Херсонської та Запорізької областей. Батьки просили допомогти їм відстояти школи, де навчаються їхні діти і які влада намагається закрити. В результаті спільних дій вдалося досягти зняття з розгляду питання про закриття 3-х шкіл в Донецьку, однієї в Горняку та 4-х шкіл Ясинуватського району.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.
09:38
Злочини, які сталися на Херсонщині за добу
09:38
В Киеве с успехом прошёл вечер воспоминаний: «Одесса – мой город родной»
09:36
В Киеве с успехом прошёл вечер воспоминаний: «Одесса – мой город родной»
08:11
В Херсоне состоялась встреча представителей украинской миссии ОБСЕ с общественностью по поводу соблюдения свободы слова
18:10
Поліція дбає про безпечний шлях дітей до школи
17:55
Злочини, які сталися на Херсонщині упроловж минулої доби
14:58
Херсонське мiське товариство грекiв "Еллада" вiдвiдало яскравий фестиваль "Мега Йорти"
10:41
На День Херсона отметили годовщину создания Музея национальных культур
09:34
Ещё не назначенный директор херсонской ТЭЦ уже испугал ряд чиновников
11:28
Ко Дню Херсона общественность по поводу Юрия Гусева сделала заявление
КАЛЕНДАРЬ
РЕКЛАМНЫЕ ССЫЛКИ