09:59 - 26.04.11

Знижок на російський газ для України насправді не було

«Фронт Змін» вимагає від уряду та президента переглянути харківські угоди, внаслідок яких в обмін на нібито знижки на російський газ на 25 років подовжено перебування російського флоту в Україні.

Напередодні Великодніх свят президент України Віктор Янукович заявив, що без підписання Харківських угод Україна втратила би не лише промисловість, а й країну. На думку президента України, «базова ціна російського газу в 450 доларів за тисячу кубометрів, яку ми отримали після підписання газових контрактів із Росією у 2009 році, є для нашої країни непідйомною. І, шукаючи шлях до зниження ціни на газ, ми зробили перший крок у минулому році, підписавши газові угоди ("харківські угоди"), і ми знизили ціну на газ на 100 дол. за тисячу кубічних метрів", - сказав Віктор Янукович 21 квітня 2011-го року, перебуваючи у Черкасах.

Цікаво, що «отримавши» від Росії знижку на газ, українська влада одразу почала піднімати ціни на газ та комунальні тарифи для населення. Провладна більшість у Раді на чолі з Партією регіонів провалила постанову про введення мораторію на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, яку 20 квітня вніс лідер «Фронту Змін» Арсеній Яценюк.

Небажання влади зменшити плату за газ для населення стає зрозумілим, якщо уважно ознайомитись із статтею 2 Харківських угод. Виявляється, отримана Україною знижка на газ зараховується… в якості оплати Росією оренди баз її Чорноморського флоту в Україні! На практиці ніяких знижок на газ Україна від Росії не отримувала!

Насправді Україна платить за газ у середньому на 50 доларів дорожче, ніж європейські країни. Нещодавно це вимушений був визнати і голова українського уряду Микола Азаров. Під час зустрічі із президентом Європейського банку реконструкції та розвитку Томасом Міровим український прем’єр відзначив, що Україна купує газ у Росії дорожче, ніж Польща та Німеччина.

Несправедливість для нашої країни харківських угод розуміють дедалі більше українців. 27 квітня в Севастополі відбудеться мітинг до дня річниці харківських угод. Його учасники запитають у влади: «Чорноморський флот стоїть. Де дешевий газ?»

Севастопольцям влада роздавала особливо щедрі обіцянки. Але на практиці вони, як і вся країна, отримали підвищення цін на газ для населення, зростання тарифів на житлово-комунальні послуги. Крім того, Севастополь отримав забруднення своїх дорогоцінних бухт російськими військовими кораблями та відсутність перспектив курортного розвитку міста - адже інвестиції з Росії сюди не прийшли, як обіцялося, а інвестиції з Заходу не прийдуть, доки тут стоїть Чорноморський флот. Крім цього, севастопольці отримали зростання безробіття – Чорноморський флот за минулий рік звільнив півтори тисячі людей, зупинив роботу двох військових заводів і скоротив робочий тиждень ще на двох своїх підприємствах.

Українській владі необхідно добитися від Росії зниження цін на газ, вважають у «Фронті Змін», а якщо досягти цього не вдасться, Україні треба скасувати харківські угоди.

Метки к статье: Україна, російський газ, харківські угоди, «Фронт Змін», російський флот, В.Янукович, ПР, тарифи, А.Яценюк, М.Азаров

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 10 дней со дня публикации.
20:31
Напередодні візиту Президента Порошенко до Херсона від облпрокуратури, ОДА, мерії, обленерго було прибрано здичавілих собак
08:03
Андрей Гордеев сделал жёсткое заявление по херсонскому мостопереходу
17:30
На торжествах в Херсоне Президент Порошенко стоял рядом с медиками
09:05
В Херсоне Президент лично пообщался с начальником рыбоохранного патруля
16:59
В Херсоне очередная маршрутка въехала в очередной забор в районе пешеходного перехода
15:49
Группа японских туристов была поражена тем, что увидела в киевском парке
08:53
Херсон станет молодёжной столицей для людей со специфическими особенностями
21:31
В Херсонском онкоцентре дан старт обучению персонала работе на новейшем оборудовании
16:16
Пятое заседание рабочей группы по херсонскому мостопереходу предложено провести в ИТУ
14:52
«Царскую дорогу» в Стрелковом на херсонщине за бюджетные деньги строят не в Херсон, а в Крым
КАЛЕНДАРЬ
РЕКЛАМНЫЕ ССЫЛКИ