Главная > Политика, Общество, СТАТЬИ, Тема дня, Аналитика, Экономика, О НАС > В мэрии Херсона сегодня повторяется ситуация вокруг ГПУ и НАБУ…

В мэрии Херсона сегодня повторяется ситуация вокруг ГПУ и НАБУ…


19:50 - 04.12.17. Разместил: Vomarus

А именно: команда «Пастух – Жаров» - первый тайм мы пока проиграли. В то же время команда «Мыколаенко – Козаков» после второго тайма на одно очко впереди…

В мэрии Херсона сегодня повторяется ситуация вокруг ГПУ и НАБУ…
Речь идёт об отстранении от должности начальника Департамента земресурсов херсонской мэрии Михаила Жарова от занимаемой должности. Формальную причину не хочу даже озвучивать, так как реально дело здесь в антагонизме, который с недавнего времени имеет место между этими двумя парами игроков. Пастух резко активизировался и пошёл в разведку боем.

В мэрии Херсона сегодня повторяется ситуация вокруг ГПУ и НАБУ…


В мэрии Херсона сегодня повторяется ситуация вокруг ГПУ и НАБУ…


Напомню – на днях от имени начальника Департамента градостроительства и землепользования херонского горисполкома Михаила Жарова, на имя мэра Владимира Мыколаенко поступила докладная записка. По существу же – настоящий обвинительный акт, в адрес первого заместителя мэра Игоря Козакова и частично депутата горсовета Егора Устинова.

Свидетельствует это о том, что в лагере мэра идёт сегодня полный разброд и шатание, как между ГПУ и НАБУ. Нет единого центра влияния и принятия решений. Главное же - Игорь Пастух, нынешний начальник херсонской «Укртрансбезопасности», так и не сумевший удержаться в должности даже и.о. первого заместителя мэра, начал действовать через своего кума и друга Михаила Жарова…

Итак:

«…Сьогодні наша біда в тому, шо до влади в обласному центрі прийшла група людей, зацікавлених виключно в зростанні особистого добробуту за рахунок громади міста. Ситуація з кожним днем погіршується, вважаю, шо час залучити до вирішення міських проблем широкі кола громадськості.

Зловживання у земельних відносинах відбуваються одразу в декількох напрямках. Перш за все, це недоотримання міським бюджетом значних коштів за орендовані території.

Наведу приклад: ще в 2010 році у нас була визначена споаведлива нормативна грошова оцінка 213 гривень за 1 кв. м землі. Але з невідомих мені причин вимоги чинного законодавства, попередні рішення міською радою були грубо порушені, не дотримано процедуру прийняття регуляторного акта.

Людина, шо очолювала на той час «мельну комісію», депутат міської ради Тетяна Варущик, власник юридичного бюро «Канон», яке обслуговує ряд великих місцевих землеоерендарів, не могла це розуміти наслідки такого порушення законодавства. Ці порушення призвели до того, що в судовому порядку крупні орендарі оскаржують попередню грошову оцінку землі і намагаються повернутися до попередньої.

Як наслідок — успішне підприємство .«Фабрики», що обспуговується сьогодні юридичним бюро «Канон», займаючи величезну територію, недоплачує до бюджету міста значні суми, поповнюючи кишені махінаторів. Тож у поточному році місто недоотримало близько 7 000 000 гривень. Як я Вам доповідав раніше, такий стан є неприпустимим.

Чи є сьогодні ше хоч один обласний центр в Україні з базовою нормативною грошовою оцінкою 46 гривень за один метр квадратний? Між тим, я иеодноразово пропонував прийняти реально обгрунтовану нормативну грошову оцінку землі, підготував проект рішення міської ради, але це питнння до сесійної зали не виноситься.

Мотивується тим, що дане рішення зачепить інтереси деяких депутатів, на чому наполягає Ваш перший заступник пан Козаков, який співпрацює з Варущик ще з часів, коли працював заступником Сальдо, а особливо директором МКП «Херсонський Водоканал».

Зрозуміло, про людське око він змушений постійно проводити наради з розробки кроків нібито по впровадженні нової нормативної грошової оцінки землі, але чомусь на них (незрозуміло, з яких причин), постійно присутня пані Варущик давно вже не депутат і не голова земельної комісії, особливо зацікавлена в збереженні сьогоднішньої сміховинної грошової оцінки землі і орендної плати за землю, обчисленої за такою оцінкою.

Іншим зручним способом збагачення для окремих депутатів — корупціонерів стало керування процесом розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.

Незважаючи на мої неодноразові пропозиції. досі не затверджено комплексну схему розміщення тимчасових споруд в місті, давно розроблену на замовлення департаменту містобудування та землекористування, її прийняття всіляко блокується групою осіб, які звикли ловити рибку каламутній водиці

Авжеж, якщо комплексна схема визначить можливі місця розміщення тимчасових споруд, як депутатська комісія з питань промисловості. підприємництва. торгівлі, туризму, транспорту, дорожньої інфраструктури і зв’язку, реклами та сфери послуг, під керівництвом депутата Єгора Устінова.

Що має право надавати їй остаточні рекомендації, тобто особисто розпоряджатися установкою кіосків і погодженням документів на них. Зрозуміло, нечисті на руку ділки користуються відсутністю комплексної схеми у власних інтересах. Ні для кого не секрет, що в місті існує такса на установку кіоску.

Депутат Устінов, використовуючи своє головування у комісії, відстоюючи інтереси одного з підприємців, наполегливо протягує розміщення відразу 10 нових кіосків на Привокзальній плоші. Хоча, за існуючими нормативами, гам не може бути встановлено більше п’яти.

Як і раніше, не вирішується життєво важливе для городян питання міського сміттєзвалища, шо блокується депутатами, які наживаються на проблемі утилізації відходів, завдаючи школи інтересам сотень тисяч херсонців. З тією ж метою не виділяються гроші для розробки нового, з урахуванням нинішніх реалій, генерального плану Херсона.

Протидіяти знахабнілим махінаторам стає з кожним днем важче, оскільки все більше і більше фактів свідчить про те, що координує їх діяльність та лобіює їх інтереси Ваш перший заступник — пан Козаков, який взяв на себе місію формування депутатської більшості. З його призначенням па посаду ділки значною мірою активізувалися. Дружина Козакова теж не забарилася скористатися становищем чоловіка, переоформивши в короткий термін пристойний шматок землі в оренду під своїм магазином.

Розуміючи, що формування депутатської більшості є необхідним для вирішення важливих питань життєдіяльності міста, я в той же час категорично не згоден з тим, що в ім’я цього нехтуються інтереси громади. Вважаю, що єдина можливість змінити стан справ — це залучити до підготовки управлінських рішень широкі кола громадськості, здатні примусити користолюбних депутатів і посадових осіб облишити власні інтереси і почати працювати на громаду.

Виходячн з вишевикладеного, прошу особисто Вас не передоручати іншим особам вникнути в проблеми галузей, підвідомчих Вашому першому заступникові;

В зв’язку зі значчним матеріальним збитком, завданими місту особисто паном Козаковим, вважаю за доцільне створити спеціальну комісію з виявлення корупційної складової, а також непрофесюналізму у його діях;

З метою обмеження непомірних депутатських апетитів у використанні власності громади, пропоную створити громадський комітет, діяльність якого слід висвітлювати усіма доступними засобами.
Сподіваюся, що Ви спроможні виступити проти корупції в міській раді, та готовий надавати Вам всебічну допомогу.

Директор департаменту містобудувяшія та землекористування

М.О. Жаров»

Так что будем следить за пауками в банке…

Слава Украине!

Владимир МАРУС

Вернуться назад